لینک های ضروری
  بازدید : 297
تاریخ انتشار : 21 خرداد
امتحانات نیم‌سال دوم در دانشگاه یزد آغاز شد؛
توصیه‌های مسئول دایره امتحانات دانشگاه یزد به دانشجویان
توصیه‌های مسئول دایره امتحانات دانشگاه یزد به دانشجویان
مسئول دایره امتحانات دانشگاه یزد هم‌زمان با آغاز برگزاری امتحانات پایان نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶، به دانشجویان توصیه کرد به مقررات مربوط به نحوه حضور در جلسات امتحان توجه جدی کنند.
دکتر سید محسن میرحسینی گفت: امتحانات دروس مشترک کلیه رشته‌های تحصیلی طبق برنامه، از روز شنبه ۱۹ خرداد ماه به صورت متمرکز در سالن غدیر آغاز شد و تا روز شنبه ۲تیر ماه ادامه خواهد داشت.
وی بااشاره به اینکه دانشجویان لازم است قبل از حضور در جلسات امتحان از مقررات مربوط به طور کامل آگاهی یابند گفت: ضرروی است دانشجویان نیم ساعت قبل از شروع امتحان در محل برگزاری امتحان حاضر باشند و پس از یافتن نام خود در لیست های نصب شده در محل ، که بر اساس نام گروه درسی و استاد، مشخص شده است، شماره صندلی اختصاص داده شده به خود را یافته و پس از باز شدن درب سالن امتحانات ، دقیقا در محل اختصاص داده شده به خود بنشینند.
وی تصریح کرد: پس از شروع امتحان ، دانشجویی که تأخیر دارد در صورتی می تواند در جلسه امتحان شرکت نماید که هیچ دانشجویی جلسه امتحان را ترک نکرده باشد. بدیهی است مسئولین برگزاری امتحان برای دادن وقت اضافی به این دانشجویان الزامی ندارند.
 وی با بیان اینکه همراه داشتن اصل کارت دانشجویی برای دانشجویان در جلسات امتحان الزامی است و در صورت عدم ارائه ، ناظر دایره امتحانات از شرکت دانشجو در جلسه امتحان جلوگیری می کند اظهار کرد: دانشجویانی که به هر دلیل قادر به ارائه کارت دانشجوئی نیستند، لازم است با مراجعه به گزارش ۴۲۸ گلستان برنامه امتحان پایان ترم را پرینت و بعد از تأیید اداره آموزش پردیس/دانشکده آن را در موقع امتحان به جای کارت دانشجوئی ارائه دهند و دانشجویان از مراجعه به ساختمان شهید احمدی روشن در این خصوص جدأ خودداری نمایند.
دکتر میرحسینی همچنین تاکید کرد:‌ دانشجویان ملزم به امضاء لیست حضور و غیاب هستند و تا قبل از اتمام حضور و غیاب، هیچ دانشجویی حق خروج از جلسه امتحان را ندارد. عدم امضای لیست حضور و غیاب به منزله عدم حضور دانشجو درجلسه آزمون و غیبت در امتحان (درج نمره صفر) قلمداد می گردد.
مسئول دایره امتحانات دانشگاه یزد با اشاره به اینکه سالن امتحان مجهز به دوربین مدار بسته با قابلیت ذخیره و کنترل است و با موضوع تقلب در امتحان به شدت برخورد خواهد شد، برخی از مصادیق تقلب را به شرح ذیل عنوان کرد:
-داشتن کارت دانشجویی جعلی یا کپی گرفته شده
-استفاده از هر گونه یادداشت، نوشته، کتاب غیر مجاز و جزوه
-رد و بدل کردن هر گونه نوشته با سایر دانشجویان
-رد و بدل کردن هر گونه وسیله نظیر ماشین حساب، خط کش و ... بدون هماهنگی با مراقبین
-همراه داشتن تلفن همراه به هر دلیل حتی به صورت خاموش
-نگاه کردن از روی ورقه امتحانی دانشجوی مجاور و یا نشان دادن ورقه به وی
-نوشتن هر گونه اطلاعات بر روی دست، پا، لباس، میز و نیمکت
-بر هم زدن نظم جلسه امتحان، عدم نشستن در محل تعیین شده و هرگونه مشاجره با مراقبین
-خروج و بازگشت غیر مجاز به امتحان
-فرستادن شخص دیگری به جای خود
 
این مقام مسئول در ادامه یادآور شد: دانشجویان مجاز به آوردن اسباب و لوازم شخصی از قبیل جزوه، کتاب، یادداشت،کیف و تلفن همراه به محوطه برگزاری امتحان نیستند و مراقبین و مسئولین جلسه امتحان موظف هستند با افرادی که به این امر توجه نمی‌کنند برخورد قانونی نمایند.


تمپلیت لیست فایل پیدا نشد