دسترسی سریع
   بازدید : 503
تاریخ انتشار : 25 دی1400
دبیرخانه بنیاد حامیان منتشر کرد:
گزارشی از ششمین نشست هیأت مدیره بنیاد حامیان در دوره دوم
گزارشی از ششمین نشست هیأت مدیره بنیاد حامیان در دوره دوم
دبیرخانه بنیاد حامیان دانشگاه یزد گزارشی از مصوبات ششمین نشست از دور دوم نشست‌های هیات مدیره بنیاد حامیان دانشگاه یزد که در روز دوشنبه ششم دی ماه جاری در سالن کنفرانس حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد، منتشر کرد.

بر اساس این گزارش که نسخه‌ای از آن نیز به روابط عمومی دانشگاه ارسال شده است، در ابتدای این نشست دکتر محمدعلی وحدت رییس هیات مدیره بنیاد حامیان این دانشگاه ضمن ارایه توضیحاتی در رابطه با تشکیلات و سازوکارهای این بنیاد و همکاری با صندوق تعاون امام رضا(ع) در زمینه اعطای بورس و وام شرافتی به دانشجویان مستعد و بی‌بضاعت به تشریح گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته پرداخت.
سپس دکتر عباس کلانتری خلیل‌آباد سرپرست دانشگاه یزد به ارایه برنامه‌ها و گزارش‌های کوتاهی در خصوص فعالیت صورت گرفته از سوی این دانشگاه با حمایت بنیاد حامیان از جمله تجهیز و تکمیل خوابگاه متاهلین پرداخت و پیشنهادهایی را برای جذب خیرین مطرح کرد.
دکتر کلانتری خلیل‌آباد همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی دانشگاه‌های میبد و اردکان در جذب خیرین، پیشنهادهایی را مبنی بر درخواست از همیاری ایرانیان مقیم خارج از کشور در زمینه‌های مختلف خیری ارایه کرد.
بنا به پیشنهاد سرپرست دانشگاه یزد و استقبال هیات مدیره بنیاد حامیان از رییس سابق این دانشگاه برای حضور در جلسات و عضویت در هیات مدیره این بنیاد دعوت شده بود، دکتر قاسم بریدلقمانی در این نشست پیشنهاد کرد که ضمن تجلیل از اقدامات کم‌نظیر دکتر مرتاض، بنیاد حامیان دانشگاه اقداماتی را برای تشویق و ترغیب فرزندان وی  برای ادامه راه پدرشان در دستور کار خود قرار دهد. داوطلب شدن دانشگاه یزد برای برگزاری هفتمین نشست مدیران عامل بنیادهای حامیان دانشگاه‌های سراسر کشور از دیگر پیشنهادهای دکتر بریدلقمانی در این نشست بود.
در ادامه دکتر حسن‌آقا مشروطه، مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه یزد به تشریح گزارشی از نشست هم‌اندیشی اخیر مدیران عامل بنیاد‌های حامیان دانشگاه‌های دولتی کشور پرداخت.
ارایه گزارشی از فعالیت‌های اخیر بنیاد از قبیل امور مربوط به بازسازی استخر دانشگاه و پیگیری ساخت گلخانه هیدروپونیک دانشکده منابع طبیعی و کویرشناسی از سوی مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه یزد از دیگر دستورکارهای این نشست بود.