لینک های ضروری
  بازدید : 924
تاریخ انتشار : 16 اسفند
اطلاعیه مرکز فناوری اطلاعات و خدمات رایانه‌ای دانشگاه یزد
دانشگاهیان عزیز دانشگاه یزد،با عنایت به اهمیت به کارگیری آموزش های مجازی، مطالب زیر جهت راهنمایی اساتید و دانشجویان تقدیم می گردد.
دانشگاه یزد چندین سال است که از سامانه Moodle که یک محصول متن باز می باشد، در قالب سامانه مدیریت یادگیری سامیاد با آدرس اینترنتی "https://el.yazd.ac.ir/lms/" استفاده می‌نماید. در این سامانه اساتید و دانشجویان هر درس، می‌توانند مطالب، تمرین‌ها و آزمون‌های درسی را بطور مناسب به اشتراک گذاشته و اطلاع‌رسانی‌های لازم به عمل آید.
در حال حاضر افزونه‌ای با عنوان  Open meeting روی این سامانه راه اندازی شده است که قابلیت برگزاری کلاس مجازی را فراهم می‌نماید . این افزونه امکاناتی نظیر قابلیت نوشتن برخط، آپلود فایل و به کارگیری ابزارهایی مانند میکروفون و دوربین تصویری  را به سامانه اضافه نموده است. اساتید می‌توانند در درس خود در سامانه سامیاد این افزونه را اضافه نموده و در زمان از قبل هماهنگ شده با دانشجویان، کلاس خود را بطور مجازی برگزار نمایند.
مرکز فناوری اطلاعات و خدمات رایانه‌ای دانشگاه در حال راه اندازی افزونه Adobe Connect‌ نیز بر روی همین بستر است که به محض راه اندازی اطلاع رسانی می‌شود.
در سایت سامانه آموزش مجازی دانشگاه با آدرس " https://elearning.yazd.ac.ir/" در بخش راهنمای استفاده از سامانه، مطالب مورد نیاز برای کاربران این سامانه قرار داده شده است. اساتید و دانشجویانی که در ترم تابستان درس مجازی داشته‌اند با این سامانه آشنائی دارند. لازم به ذکر است این سامانه، توسط اکثر دانشگاهها استفاده می‌شود که ممکن است ظاهر آن با سامانه دانشگاه یزد متفاوت باشد.
برای ثبت نام دانشجویان استفاده از ایمیل دانشگاه یزد، ضرورت دارد که برای همه دانشجویان، ایمیل به صورت اتوماتیک ساخته شده است و کلمه عبور آن قبلا به دانشجویان اطلاع رسانی شده است. سرکار خانم صادقیان با شماره تماس ۳۱۲۳۳۰۰۹ پاسخگوی دانشجویان در خصوص مشکلات استفاده از آدرس ایمیل دانشگاهی خود  می‌باشند.
همچنین در این ایام، جناب آقای هرندی با شماره همراه ۰۹۰۱۳۲۹۶۷۱۹  بصورت تلفنی و از طریق نرم افزارهای کاربردی موجود در فضای مجازی (با همین شماره) پاسخگوی اساتید و دانشجویان در زمینه استفاده از سامانه سامیاد و افزونه های مرتبط با برگزاری کلاس مجازی هستند.
در صورت داشتن سوالات احتمالی خارج از مطالب طرح شده فوق، اساتید می توانند با جناب آقای آیت الهی با شماره تلفن ۳۱۲۳۴۰۰۵ تماس حاصل نمایند.
در پایان متذکر می‌شویم در هفته اینده، برای آموزش بیشتر کار با سامانه‌ سامیاد و افزونه‌های موجود، چندین فیلم اموزشی تهیه شده و بر روی سایت دانشگاه قرار خواهد گرفت.