لینک های ضروری
  بازدید : 1105
تاریخ انتشار : 12 فروردين
اطلاعیه مهم معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد
نحوه برگزاری کلاس های آموزشی دانشگاه یزد از روز شنبه ۱۶ فروردین
معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد با صدور اطلاعیه ای نحوه برگزاری کلاس های آموزشی این دانشگاه را از روز شنبه ۱۶ فروردین ماه ۹۹ تشریح کرد.
متن اطلاعیه بدین شرح است:

 دانشگاهیان عزیز – اساتید و دانشجویان محترم
 
ضمن عرض سلام و تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، به استحضار می رساند نظر به تداوم وضعیت فوق العاده ناشى از شیوع ویروس کرونا در کشور، امکان برگزاری کلاس های درسی، بصورت حضوری تا اطلاع ثانوی وجود ندارد.  براین اساس، به دلیل لزوم تسلسل ورود دانشجویان جدید در مهرماه 1399 و نیز لزوم دانش آموختگی برخی دانشجویان نیمسال پایانی در نیمسـال جـاری، سیاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری الـزام به اتمـام رساندن نیمسال دوم 1399-1398 اعلام شده است. لذا با توجه به ضرورت حـداقل نمودن آسیب های ناشی از تعطیلی آموزش حضوری، به اطلاع می رساند آموزش الکترونیکی به عنوان جایگزین آموزش حضوری، مورد توجه دانشگاه واقع شده است که با توجه به تمهیدات به عمل آمده، موارد ذیل را به اطلاع می رساند:
۱- کلیه دروس نظری و همچنین آن‌ دسته از دروس نظری-عملی و عملی دانشگاه که بنا به تشخیص پردیس‌ها و دانشکده‌های مستقل امکان برگزاری آن ها بصورت مجازی وجود داشته‌ باشد، از روز شنبه 16 فروردین ماه بصورت الکترونیکی و برخط برگزار خواهد شد که جزئیات فرآیند برگزاری کلاس ها، متعاقبا توسط واحد آموزشهای آزاد و مجازی دانشگاه اطلاع‌رسانی می‌شود. برگزاری کلاسها در همان زمانهایی است که قبلا برای برگزاری کلاس های حضوری برنامه‌ریزی شده ‌بود. بدیهی است لازم است ارائه و تحویل تمرین ها و پروژه‌های درسی و نظائر آنها نیز بصورت الکترونیکی انجام شود.
۲- در صورت صدور مجوز آموزش حضوری از طرف مراجع ذیصلاح مربوطه، تداوم نیمسال تحصیلی در تابستان 1399، صرفا برای دروس کارگـاهى و آزمایشـگاهى (عملی و نظری-عملی) که برگزاری آن ها بصورت مجازی امکان پذیر نباشد، مورد توجه قرار خواهد گرفت.
۳- قوانین آموزشی تسهیل کننده ماننذ حذف یک یا چند درس بدون توجه به لزوم رعایت حداقل واحدهاى انتخابى در هـر نیمسـال، و یـا حـذف کامـل واحدهاى درسى نیمسال در صورت تقاضاى دانشجو (بدون احتساب نیمسال حذف شده جزو سنوات تحصیلی دانشـجو)، در دست بررسی است که جرئیات آن بزودی اعلام می شود.
۴- در خصوص برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه/رساله های تحصیلات تکمیلی بصورت  حضوری، نیمه حضوری و مجازی نیز، تصمیمات لازم اتخاذ شده است که متعاقبا تحصیلات تکمیلی دانشگاه اطلاع‌رسانی‌ می نماید.
 
از خداوند متعال برای همه شما عزیزان صحت و عافیت مسئلت می نمائیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد