لینک های ضروری
  بازدید : 402
تاریخ انتشار : 15 آبان
در نشستی مورد بررسی قرار گرفت؛
اجرای پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاه یزد با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان
اجرای پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاه یزد با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان
در نشستی با حضور رییس اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشکده منابع طبیعی و کویرشناسی دانشگاه یزد،‌ در خصوص مباحث محیط زیست و همکاری این دو نهاد بحث و تبادل نظر شد.
به گزارش دریافتی از دانشکده منابع طبیعی و کویرشناسی در این نشست دکتر حمید سودایی‌زاده رییس این دانشکده درخصوص پتانسیل‌ها و توانمندی‌های دانشکده منابع طبیعی، از لحاظ آموزش و پژوهش و وضعیت گروه محیط زیست توضیحاتی ارائه کرد.
دکتر نیره پور ملایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد نیز در این نشست درخصوص مباحث مهم زیست محیطی در استان مواردی را مطرح و برای اجرای پروژه های مربوط به این امر اعلام آمادگی نمود.
در ادامه هریک از اعضای حاضر در جلسه درخصوص اجرای پروژه های تحقیقاتی مشترک توضیحاتی ارائه و برای همکاری با اداره کل حفاظت محیط زیست استان آمادگی خود را اعلام کردند.
 
مسایل مربوط به گرد و غبار ، آلودگی آب و هوا و نیز آلودگی های صنعتی از جمله مباحثی بود که در این جلسه مطرح و مقرر شد بیش از پیش این موارد در دستور کار اجرایی به عنوان پروژه های تحقیقاتی قرار گیرد.
درخاتمه مقرر شد اولویت های مهم سازمان محیط زیست استان در حوزه های مختلف به پژوهشکده مناطق خشک و بیابانی دانشگاه یزد اعلام شود تا مورد بررسی قرار گیرد و در صورت توافق درقالب پروژه های تحقیقاتی به اجرا درآید.