لینک های ضروری
  بازدید : 1211
تاریخ انتشار : 10 آذر
رییس مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه یزد خبر داد؛
کسب مقام سوم دانشگاهی تیم دانشگاه یزد در مسابقه کشوری جاواکاپ
کسب مقام سوم دانشگاهی تیم گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه یزد در مسابقه کشوری جاواکاپ
مرحله فینال پنجمین دوره مسابقات جاواکاپ روز جمعه ۲۵ آبان‌ماه ۱۳۹۷ در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و در رده‌بندی تیمهای دانشگاهی، دانشگاه شهیدبهشتی، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه یزد به ترتیب اول تا سوم شدند.
دکتر زلفا زینل‌پور رییس مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه یزد با اعلام این خبر گفت: این مسابقه با حضور بیش از ۲۰۰ برنامه‌نویس جاوا از چندین شرکت و دانشگاه از سراسر کشور در دو مرحله کتبی و برنامه‌نویسی عملی برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه مرحله مقدماتی کتبی در ۲۷ مهرماه ۱۳۹۷ در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه یزد برگزار شد گفت: ۵۸ نفر از شرکت‌کنندگان مرحله مقدماتی به فینال مسابقات که به صورت برنامه‌نویسی عملی و در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، دعوت شدند.
 
وی تصریح کرد: سینا حسین کوچک، علی رشیدی، امیرحسین عظیمی زاده و محمدمهدی تیموریان به مرحله فینال مسابقه راه یافتند.
دکتر زینل پور گفت: رده‌بندی نهایی این مسابقه، با توجه به مجموع تراز آزمون کتبی و تراز مسابقه عملی محاسبه شد. سینا حسین کوچک در بین ۱۰ شرکت-کننده برتر و در جایگاه هشتم مسابقه قرار گرفت. همچنین در رده‌بندی دانشگاهی، مجموع عملکرد دانشجویان دانشگاه یزد، این دانشگاه را در جایگاه سوم دانشگاهی قرار داد.
وی یادآور شد: مسابقه جاواکاپ با موضوع برنامه‌نویسی جاوا به کوشش دانشگاه شهید بهشتی و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه یزد برگزار می شود. سال گذشته نیز این مسابقه با همکاری دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه یزد برگزار گردید.