لینک های ضروری
  بازدید : 1163
تاریخ انتشار : 10 دي
با هدف گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی؛
دانشگاه یزد و دانشگاه صلاح‌الدین کردستان عراق تفاهم نامه همکاری امضا کردند
دانشگاه یزد و دانشگاه صلاح‌الدین کردستان عراق تفاهم نامه همکاری امضا کردند
با هدف گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و مبادله دوستی، دانشگاه یزد و دانشگاه صلاح‌الدین کردستان عراق تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. امضای این تفاهم نامه در حاشیه حضور دانشگاه یزد در نمایشگاه دستاورهای علمی و پژوهشی دانشگاههای ایران در اقلیم کردستان عراق مورد توافق طرفین قرار گرفت.
به گزارش دریافتی از دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه یزد از جمله اهداف این تفاهم‌نامه تبادل استاد و دانشجو، توسعه پروژه‌های تحقیقاتی همکاری، راهنمایی مشترک دانشجویان تحصیلات تکمیلی، سازمان دهی فعالیت‌های دانشگاهی و علمی مشترک، تبادل نشریات و ... است. شایان ذکر است برنامه اجرایی تفاهم نامه مذکور در سال ۲۰۱۹ -۲۰۲۰ در دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تنظیم و مراحل اجرایی آن بزودی به انجام خواهد رسید.
دانشگاه صلاح‌الدین از نهادهای آموزشی کردستان عراق به شمار میرود و براساس جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در بین دانشگاه‌های اقلیم کردستان رتبه اول و در بین دانشگاه‌های عراق رتبه ۵ را دارد.. دانشگاه صلاح‌ادین شامل دانشکده‌های مهندسی، علوم پایه، مدیریت و اقتصاد، کشاورزی، هنر، آموزش و پرورش، زبان، قانون و سیاست، علوم سیاسی، تربیت‌بدنی و مطالعات اسلامی است. دانشگاه مذکر عضو اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌هاست.