لینک های ضروری
  بازدید : 855
تاریخ انتشار : 19 بهمن
دکتر محمدرضا عارف عنوان کرد:
کنفرانس های علمی فرصتی برای شناخت متخصصان جوان است
کنفرانس های علمی فرصتی برای شناخت متخصصان جوان است
دکتر محمدرضا عارف رییس 27 امین کنفرانس مهندسی برق، کنفرانس های علمی را ظرفیتی برای شناسایی و بهره گیری از متخصصان و محققان جوان در راستای توسعه و پیشرفت کشور دانست.
دکتر عارف در جلسه کمیته علمی این کنفرانس که در دانشگاه یزد برگزار شد با بیان اینکه چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است و این فرصت را موقعیتی مناسب برای ارزیابی عملکرد و دستاوردهای انقلاب اسلامی و طراحی روندها و راهبردها برای پیشرفت و توسعه کشور دانست.
دکتر عارف با اشاره به دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی اظهار داشت: اگر به بررسی مقایسه ای شاخص های علمی در ابتدای انقلاب و اکنون توجه کنیم می بینیم که پیشرفت های زیادی در حوزه های علمی داشته ایم اما سوال این است که آیا در کنار پیشرفت علمی توانسته ایم مسائل و مشکلات کشور را حل کنیم یا خیر؟ و این پرسش مهمی است که پژوهشگران و محققان باید توجه زیادی به آن داشته باشند.
 
وی با اشاره به برگزاری 27 امین کنفرانس مهندسی برق کشور در اردیبهشت ماه سال آینده این کنفرانس را یکی از برترین رویدادهای علمی کشور دانست که ظرفیت های بسیار زیادی برای پیشرفت و توسعه کشور دارد.
دکتر عارف اظهار داشت: حدود 1200 مقاله به این کنفرانس ارسال شده است که بسیاری از مقالات توسط محققان و دانشمندان جوان ما تهیه شده است. این رویداد علمی می تواند با معرفی چهره های جوان و مستعد به جامعه علمی کشور نقش بسیار ارزنده ای در پیشبرد اهداف خرد و کلان ملی داشته باشد.
وی تبدیل علم به ثروت و کمک به حوزه های اقتصادی را از دیگر ابعاد لازم در بررسی پژوهش های علمی دانست.
در ادامه دکتر مسعود شفیعی دبیر کمیته دائمی کنفرانس مهندسی برق ایران با اشاره به تاریخچه برگزاری این کنفرانس، تحولات صورت گرفته در ابعاد مختلف اجرایی، علمی و ... این رویداد را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم این کنفرانس در آینده بتواند به یک کنفرانس الکترونیک تمام عیار تبدیل شود و رفت و آمدها را نیز کم کند.
 
گزارشی از روند دریافت و داوری مقالات
در ادامه دکتر حمیدرضا ابوطالبی دبیر علمی 27 امین کنفرانس مهندسی برق ایران به ارائه گزارشی از روند دریافت و داوری مقالات و روندهای اجرایی این رویداد علمی پرداخت.
دکتر ابوطالبی با اشاره به اینکه وب سایت کنفرانس در اول شهریور ماه راه اندازی و دریافت مقالات نیز از اول مهر آغاز شد بیان داشت: این کنفرانس در هفت محور برگزار خواهد شد که به ترتیب تعداد مقالات دریافت شده، عبارتند از: برق قدرت 273 عنوان، مخابرات: 267 عنوان، الکترونیک 196 عنوان، کنترل 179 عنوان، کامپیوتر 127 عنوان، مهندسی پزشکی 153 عنوان و محور صنعت و اقتصاد 39 عنوان.
وی تعداد داوران این کنفرانس را 1557 نفر برشمرد که 720 نفر از آنان حداقل یک مقاله را داوری نموده‌اند.
این کنفرانس از 10 تا 12 اریبهشت 1398 به مدت سه روز در دانشگاه یزد برگزار می شود.