لینک های ضروری
  بازدید : 1310
تاریخ انتشار : 25 بهمن
24 بهمن ماه؛
برگزاری نهمین کنفرانس فیزیک ذرات و میدان ها در دانشگاه یزد
برگزاری نهمین کنفرانس فیزیک ذرات و میدان ها در دانشگاه یزد
نهمین دوره کنفرانس فیزیک ذرات و میدان ها با حضور جمعی از استادان، پیشکسوتان، محققان و دانشجویان کشوری روز چهارشنبه 24 بهمن ماه در دانشگاه یزد برگزار شد.
نهمین کنفرانس فیزیک ذرات و میدان ها؛ گزارش اجرایی
در ابتدای این رویداد علمی دکتر ابوالفضل میرجلیلی عضو هیأت علمی دانشگاه یزد و دبیر اجرایی این کنفرانس با اشاره به نخستین دوره برگزاری این کنفرانس در سال 1389 در دانشگاه یزد برگزاری نهمین دوره این رویداد علمی را در این دانشگاه مایه خرسندی دانست و گفت: برنامه ریزی اولیه برای برگزاری این کنفرانس از اوایل تابستان 1397 آغاز شد و در ماه آخر نیز به دلیل نزدیک شدن به موعد برگزاری این کنفرانس فعالیت ها افزایش یافت.
 
در ادامه دکتر سید محمد موسوی نژاد به نمایندگی از کمیته علمی به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در این کنفرانس پرداخت و گفت: کمیته علمی این دوره شامل 7 نفر و تعداد مقالات دریافتی نیز 60 مورد بوده است که 28 مقاله به صورت پوستر، 18 مقاله به شکل سخنرانی پذیرفته شدند. حدود 88 نفر نویسنده غیرمشترک این مقالات بودند که نیمی از آنها در این کنفرانس شرکت کردند. برای هر مقاله حداقل دو داور انتخاب شدند که در برخی موارد به تعداد بیشتر نیز افزایش یافت.
 
در این رویداد دکتر حسام الدین ارفعی استاد دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف به معرفی استاد پیشکسوت فیزیک دانشگاه صنعتی شریف دکتر فرهاد اردلان پرداخت.
در این مراسم همچنین از دکتر فرهاد اردلان تجلیل به عمل آمد.

این رویداد علمی به مدت دو روز در روزهای 24 و 25 بهمن ماه در دانشگاه یزد برگزار می شود.