دسترسی سریع
   بازدید : 1966
تاریخ انتشار : 3 اسفند1397
استاندار یزد:
دانشگاه یزد تبلور توسعه یافتگی استان یزد
دانشگاه یزد تبلور توسعه یافتگی استان یزد
استاندار یزد که در مراسم سی امین سالگرد تاسیس دانشگاه یزد حضور یافته بود این دانشگاه را نماد و تبلور توسعه یافتگی این استان دانست.
محمدعلی طالبی در مراسم بزرگداشت سی سالگی دانشگاه یزد که با حضور وزیر علوم برگزار شد، این مراسم را تبلور توسعه یافتگی استان یزد به مدد تأسیس دانشگاه یزد دانست و اظهار کرد: اگر بخواهیم نقش دانشگاه در توسعه کشور را بررسی کنیم، بی شک استان یزد نماد بارز توسعه یافتگی با مشارکت مراکز دانشگاهی است.
وی با اشاره به تقاضای شهرستان های مختلف این استان مبنی بر تاسیس دانشگاه و مراکز آموزش عالی در این مناطق، این مسئله را نوعی رقابت سالم بر پایه مطالبه دانشگاه عنوان کرد.
استاندار یزد با اشاره به نقش موثر و غیر قابل انکار دانشگاهها در فرآیند توسعه جوامع اظهار داشت: امیدواریم در شرایط فعلی کشور که روند توسعه با سرعت زیاد در دستور کار قرار گرفته، بتوانیم با مشارکت مطلوب دانشگاهیان راهکارهای مناسب برای پیشرفت بیش از پیش استان و کشور ایجاد و اجرایی کنیم.
وی با اشاره به لزوم ساماندهی امر آموزش عالی در استان یزد، تعدد بالای مراکز آموزش عالی را یکی از چالش های پیش روی این حوزه در استان یزد برشمرد و ساماندهی این حوزه به منظور تقویت مراکز آموزش عالی را از جمله مطالبات مهم استان دانست.
وی در پایان تعامل مدیران محلی را از جمله نقاط قوت استان یزد در راستای توسعه فضای دانشگاهی دانست و خاطرنشان کرد: یزد از جمله استان های شاخص کشور در حوزه آموزش عالی است.