دسترسی سریع
  بازدید : 1685
تاریخ انتشار : 22 اسفند
باحضور ۲۸ تیم؛
دومین دوره مسابقه موشک‌های کاغذی در دانشگاه یزد برگزار شد
دومین دوره مسابقه موشک‌های کاغذی در دانشگاه یزد برگزار شد
دومین دوره مسابقه موشک‌های کاغذی به همت آزمایشگاه هندسه کامپیوتری و سیستم‌های دینامیکی و انجمن علمی دانشجویان دانشکده علوم ریاضی در سالن ورزشی امام علی (ع) برگزار شد.
دکتر حسین خورشیدی عضو هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی و مسئول برگزاری مسابقه با اعلام این خبر گفت: این دوره از مسابقات برخلاف سال گذشته که فقط در سطح دانشجویان دانشگاه یزد برگزار گردید، باحضور ۲۸ تیم از دانشگاهها و مدارس استان شامل دانشگاه یزد 14 تیم، دانشگاه اردکان 7 تیم، دانشگاه امام جواد (ع) 4 تیم، دانشگاه فرهنگیان 1 تیم، دانشگاه فنی و حرفه‌ای 1 تیم، دانشگاه علم و هنر 1 تیم و مدارس استان یزد 2 تیم برگزار شد.
 
وی افزود: این مسابقه در دو بخش بیشترین مسافت و بیشترین زمان پرواز صورت گرفت که در مقایسه با دوره قبل، تفاوت‌هایی در نحوه تعیین تیم‌های برنده و نیز تعییین رکورد وجود داشت. به این صورت که اعداد مربوط به هرتیم در یک بخش از مسابقه، بر رکورد جهانی آن بخش تقسیم می‌شد و سپس مجموع این دو عدد، امتیاز هر تیم را مشخص می‌کرد. به این ترتیب ممکن است تیم‌هایی که رکورد دار هر بخش به طور جداگانه هستند جزء تیم‌های اول تا سوم در مجموع امتیازات قرار نگیرند و از این جهت جوایز جداگانه‌ای برای رکوردداران مسابقه اختصاص یافت.
وی تصریح کرد: همچنین به جای محاسبه‌ مسافت برحسب نقطه‌ برخورد موشک با زمین، مسافت طی شده موشک از خط پرتاب تا نقطه توقف به حساب می‌آمد.
وی با بیان اینکه مقایسه‌ تیم‌های خانم‌ها و آقایان به طور جداگانه انجام می‌گرفت افزود: در این مسابقه تیم پدیده :علیرضا دولت آبادی و صادق کوهگرد، از دانشگاه اردکان با ثبت رکورد 31.68 بیشترین مسافت را به ثبت رساند و تیم 1321 :علی مرزنگوشی، ایلیا مرزنگوشی و عجمین، از دانشگاه امام جواد با ثبت رکورد 9.44 ثانیه بیشترین زمان پرواز را به دست آورد.
دکتر خورشیدی اسامی تیم‌های اول تا سوم خانم‌ها و آقایان را به شرح ذیل اعلام کرد:
در مجموع تیمی خانمها، تیمهای اول تا سوم به ترتیب زیر است:
مقام اول تیم مهندسی پرواز از دانشگاه اردکان: راضیه کاظمی، مریم اشراقیان، زهرا معتمدی
مقام دوم تیم علوم مهندسی از دانشگاه اردکان: مژگان امیری، راضیه مکاری قهرودی
مقام سوم تیم grabcard از دانشگاه اردکان: زهرا منصوری مقدم، مغیطی

در مجموع تیمی آقایان تیمهای اول تا سوم به ترتیب زیر است:
مقام اول تیم سانگ یانگ از دانشگاه یزد: حسین احمدی (وی رکوددار دوره قبل نیز بوده است)، امیر حسین نبی زاده
مقام دوم تیم 1039 از دانشگاه یزد: محمد حامد فتوحی فیروزآبادی
مقام سوم تیم شوق پرواز از دانشگاه یزد: محمد نجفی، امیر حسین آقایی، امید صفایی.