دسترسی سریع
  بازدید : 2110
تاریخ انتشار : 29 فروردين
به مدت دو روز؛
پنجمین سمینار تخصصی نظریه قابلیت اعتماد در دانشگاه یزد برگزار شد
پنجمین سمینار تخصصی نظریه قابلیت اعتماد در دانشگاه یزد برگزار شد
پنجمین سمینار نظریه قابلیت اعتماد روز چهارشنبه 28 فروردین ماه با حضور جمعی از استادان و دانشجویان در تالار فرهنگ دانشگاه یزد برگزار شد.
به گزارش دریافتی از دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد در این سمینار ابتدا دکتر سعید علیخانی، مدیر امور پژوهشی و عضو هیات علمی دانشکده علوم ریاضی، دانشگاه یزد و به ویژه دانشکده علوم ریاضی این دانشگاه را در زمینه برگزاری کنفرانس و همایشهای علمی بسیار فعال دانست و گفت با توجه به اوضاع نه چندان مناسب کشور در زمینه های مختلف، بایستی امید و تحرک را در محققین زنده نگاه داشت و یکی از راههای آن برگزاری همایشهای علمی است.
وی در اهمیت برگزاری این سمینار تنها توجه به معنا و تعریف عنوان این نظریه بسنده کرد و گفت: بنا به تعریف این نظریه، قابلیت اعتماد یعنی باید به سیستم و دستگاه در حین انجام وظیفه کار اطمینان داشت که خرابی در حین انجام وظیفه درآن بوجود نیاید، و این خود گویای کاربرد این نظریه مهم در علوم مهندسی و مدیریت است.
 
دکتر حجت‌الله ذاکر زاده رییس دانشکده علوم ریاضی نیز بیان کرد: دانشکده علوم ریاضی در حدود 2 سال اخیر 10 رویداد بزرگ علمی را برگزار کرده است که از مهمترین آنها به برگزاری نخستین کنفرانس بین المللی پیشرفتهای اخیر در علوم ریاضی که در اواخر دیماه 97 برگزار گردید اشاره کرد که بالغ بر 10 مدعو خارجی در این کنفرانس شرکت داشتند.
دکتر عیسی محمودی، دبیر سمینار و عضو هیات علمی بخش آمار دانشگاه یزد با قدردانی از بنیانگذاران قطب علمی داده‌های ترتیبی و فضایی اظهار کرد: این سمینار به همت دانشکده علوم ریاضی و با همکاری این قطب و انجمن آمار ایران برگزار شده است .
وی در ادامه به ارائه گزارشی از تعداد مقالات رسیده، نحوه داوری مقالات و تعداد سخنرانی ها و پوسترها پرداخت و افزود: در این سمینار حدود 60 مقاله به صورت شفاهی و پوستر طی 2 روز ارائه خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد: که در این سمینار ارائه می شود در بالا بردن سطح علمی شرکت کنندگان و ارتقا شاخصهای پژوهشی کشور و جهان مثمر ثمر باشد.