لینک های ضروری
  بازدید : 1477
تاریخ انتشار : 15 ارديبهشت
حسین اکبرزاده؛
گفت‌وگو با نخستین مدیر گروه تربیت‌بدنی دانشگاه یزد
گفت‌وگو با نخستین مدیر گروه تربیت‌بدنی دانشگاه یزد
حسین اکبر زاده عضو هیئت‌علمی گروه تربیت‌بدنی دانشگاه یزد و نخستین مدیر گروه این رشته، پس از 31 سال خدمت در عرصه تعلیم و تربیت، در اول مهرماه 1397 به ‌افتخار بازنشستگی نائل شد.
وی متولد سال 1341 در شهرستان ابرکوه استان یزد است و تاکنون چهار عنوان کتاب در زمینه تربیت بدنی و ورزش به رشته تحریر در آورده است. اکبرزاده عضویت در هیئت رییسه پزشکی ورزش استان یزد و مسئولیت انجمن بسکتبال دانشگاه یزد را نیز بر عهده دارد و در سال ۱۳۹۲ به‌عنوان مدرس نمونه دانشگاه معرفی شده است.

 حسین اکبرزاده اول مهرماه 1368 به استخدام دانشگاه یزد درآمده است. وی می‌گوید: نخستین کلنگ دانشگاه یزد در محلی که هم اکنون سالن ورزشی کوثر احداث شده است بر زمین زده شد و در بهمن ماه 1367 با پذیرش 30 دانشجوی عمران فعالیت این دانشگاه آغاز شد.
اکبرزاده می افزاید: وقتی‌که من به استخدام دانشگاه درآمدم رشته نساجی و معماری نیز به این دانشگاه اضافه شده و 80 دانشجو را نیز پذیرش کرده بودند.

وی در مورد سوابق تحصیلی خود می‌گوید: من تا دیپلم را در دبیرستان مولوی ابرکوه گذراندم و بعدازآن برای گذراندن دوره کارشناسی در رشته تربیت‌بدنی به دانشگاه اصفهان رفتم و دوره کارشناسی ارشد را نیز در همدان به اتمام رساندم.

اکبر زاده در خصوص وضعیت آموزشی دانشگاه بابیان اینکه در حال حاضر دانشگاه یزد در وضعیت مناسبی قرار دارد معتقد است با تلاش بیشتر، این وضعیت نیز بهتر می‌شود.

وی در خصوص اولویت‌های توسعه‌ای دانشگاه می‌گوید: ایجاد زمینه برای آشنایی و آمادگی دانشجویان برای ورود به بازار کار می‌تواند در راستای رسالت اصلی دانشگاه مفید باشد.

نخستین مدیر گروه تربیت‌بدنی دانشگاه یزد استفاده جوانان از شادابی و نشاط دوره جوانی را در کنار نپرداختن به حاشیه‌ها و امور غیر مرتبط راهی برای موفقیت آنان می‌داند.