لینک های ضروری
  بازدید : 790
تاریخ انتشار : 22 ارديبهشت
شنبه 21 اردیبهشت؛
خبر
رییس سازمان بسیج دانشجویی استان یزد معرفی شد
در مراسمی که روز شنبه 21 اردیبشهت ماه با حضور جمعی از مسئولین کشوری، استانی و دانشگاهی در دانشگاه یزد برگزار شد، علی پورمیرزایی به سمت رییس بسیج دانشجویی منصوب و از خدمات حسین راسخی نژاد تقدیر شد.
دکتر کاظم مندگاری، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات حسین راسخی نژاد، رییس پیشین سازمان بسیج دانشجویی استان یزد انتصاب علی پورمیرزایی به این سمت را تبریک گفت.
در ادامه سرهنگ پاسدار رضاپورشمسی، جانشین سپاه الغدیر یزد با بیان اینکه بیانیه مقام معظم رهبری موجب ایجاد حرکت عظیمی در جامعه شده است گفت: در این بیانیه بر نقش دانشجویان بسیار تأکید شده است و در همین راستا بسیج دانشجویی می تواند منشاء تحولات عظیمی در جامعه دانشگاهی و علمی کشور شود.
جانشین سپاه الغدیر یزد افزود: چیستی و ویژگی های انقلاب اسلامی، تحولات انقلاب اسلامی از ابتدا تا کنون و آینده و آرمان-ها و اهداف این انقلاب سه محور مهم بیانیه گام دوم محسوب می شوند که علاوه بر درک ماهیت انقلاب اسلامی و روند تحولات آن، نقشه راه و مسیر پیش روی این حرکت را نیز تبیین می کنند.
وی همچنین با اشاره به بررسی ابعاد مختلف انقلاب اسلامی از سوی متفکران و محققان مسلمان و غیر مسلمان این پدیده را معرف الگوی جدیدی در پیوند دین و علم برشمرد.
حجت الاسلام والمسلمین علی گندمی مالمیری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه جامعیت دین اسلام از خصایص ذاتی این دین مبین است یکی از ابعاد این جامعیت را مدیریت دانست و گفت: دو عامل در ارتقای مدیریت مد نظر است که عبارتند از؛ جایگاه سازمانی مدیر و ویژگی های فردی وی.
وی رهبری انقلاب اسلامی در زمان امام خمینی را نشانه وجود فردی با ویژگی‌ها و شخصیت ممتاز در راس این نهضت دانست بر نقش مقام معظم رهبری در حل چالش‌های منطقه به ویژه فتنه‌های نشأت گرفته از جریان وهابیت تأکید کرد.
در این مراسم جانشین بسیج دانشجویی کشور طی بیاناتی به تشریح سیاست‌های سازمان بسیج دانشجویی پرداخت.
در ادامه دکتر حمید بالایی، جانشین بسیج دانشجویی کشور طی سخنانی به تشریح سیاست‌های سازمان بسیج دانشجویی پرداخت و شناخت مسائل مختلف در حوزه‌های گوناگون، تلاش برای کشف پاسخ به مسائل کشور، گفتمان سازی مبتنی بر نظام مسائل، مطالبه گری مبتنی بر سه فرآیند پیشین و اقدام میدانی را از محورهای مورد انتظار مقام معظم رهبری از دانشجویان بسیجی دانست.
وی بابیان اینکه در حال حاضر 1750 گروه جهادی دانشجویی در کشور فعال هستند بر نقش این گروه¬ها در مسائل و آسیب-های اجتماعی در کنار سازندگی و مسائل عمرانی تأکید کرد.
حسین راسخی نژاد رییس سابق بسیج دانشجویی استان یزد با اشاره به اهمیت نقش دانشگاه در سعادت و یا سقوط جوامع بر اهمیت پیوند علم و دین در راستای ایجاد زمینه‌های لازم برای تحقق جامعه آرمانی تصریح کرد.
در این مراسم همچنین با اهدای لوح سپاسی از خدمات حسین راسخی نژاد تقدیر شد.