لینک های ضروری
  بازدید : 765
تاریخ انتشار : 24 ارديبهشت
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:
خبر
فعالیت های دانش بنیان با مشارکت بخش خصوصی زیر چتر حمایت دولت
دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور در نشست روز سه شنبه 24 اردیبهشت با جمعی از دانشگاهیان و فعالان بخش خصوصی از حمایت همه جانبه دولت از فعالیت¬های دانش بنیان با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.
دکتر ستاری که برای افتتاح و بازدید از چند طرح علمی و فناوری وارد یزد شده بود در بازدید از مرکز فناوری و نوآوری و شتابدهنده پیشگامان در دانشگاه یزد بر ضرورت حضور و فعالیت بخش خصوصی در حوزه دانش بنیان تأکید کرد و گفت: سرمایه-گذاری بخش خصوصی در حوزه پژوهش موجب محصول محور شدن نتایج کارهای پژوهشی می¬شود و وزارت علوم این حوزه را به صورت همه جانبه مورد حمایت خود قرار می¬دهد.

وی با بیان اینکه سرمایه¬گذاری بخش دولتی نمی¬تواند جوابگوی نیاز جامعه باشد بر نقش دانشگاه در تربیت نیروی انسانی خلاق و کارآفرین تأکید کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: وظیفه بزرگ اعضای هیات علمی دانشگاه این است که با تدریس و افزایش مهارت دانشجویان مشکلات کشور را به نوعی حل کنند و اولویت اصلی در تحصیل دانشجویان نباید برطرف کردن نیازهای کشورهای دیگر باشد زیرا فلسفه اصلی تحصیل و تربیت دانشجویان تولید ارزش افزوده در جامعه است.

وی با اشاره به وجود مراکز شتابدهنده و دانش بنیان در سایر شهرهای ایران بازدید و الگو برداری از این مراکز را مفید دانست و بر اهمیت نقش بخش خصوصی در ایجاد اشتغال و توسعه تأکید کرد.

دکتر ستاری در ادامه سخنان خود با پر اهمیت خواندن نقش آزمایشگاه ها در فرآیند پژوهش و تولید دانش، خواستار استفاده دانشگاه¬ها از شبکه آزمایشگاه¬ها شد.

دیدار با شهردار یزد، بازدید از مرکز نوآوری دانشگاه یزد، بازدید از شرکتهای گروه پیشگامان کویر، حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان و بازدید از شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری یزد از جمله برنامه های معاون رئیس جمهوری در سفر یک روزه به استان یزد بود.