لینک های ضروری
  بازدید : 1415
تاریخ انتشار : 21 خرداد
عصر امروز سه شنبه بیست ویکم خردادماه
 شورای دانشگاه یزد به ریاست دکتر محمدصالح اولیاء تشکیل جلسه داد
شورای دانشگاه یزد به ریاست دکتر محمدصالح اولیاء تشکیل جلسه داد
دویست و بیست و چهارمین نشست شورای دانشگاه یزد عصر امروز سه‌شنبه بیست و یکم خردادماه به ریاست دکتر محمدصالح اولیاء در سالن شهید صدوقی پردیس فنی مهندسی تشکیل و طی آن با راه اندازی دو رشته جدید موافقت شد.

در این نشست که با حضور تمامی اعضا برگزار شد، راه اندازی رشته های مشاوره در مقطع کارشناسی و فقه خانواده در مقطع کارشناسی ارشد مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت و با آن موافقت شد.

رییس دانشگاه یزد در این نشست با قدردانی از تلاش‌ها و همراهی‌های تمامی دانشگاهیان دانشگاه یزد که دل در گرو توسعه و پیشرفت این مجموعه دارند، چشم انداز حرکت این دانشگاه را بسیار روشن توصیف کرد و افزود: خرسندم که امروز دانشگاه یزد در جایگاهی قرار گرفته که به بسیاری از اهداف پیش‌بینی‌شده‌ دست یافته و نیل به سایر اهداف متعالی خود را نیز نزدیک و در دسترس مشاهده می‌کند.

دکتر محمدصالح اولیاء در ادامه به موضوع انتخاب خویش به عنوان معاون تحقیقات و توسعه نیروی انسانی وزارت نیرو اشاره کرد و اظهار داشت: هدفم از پذیرش این مسؤولیت، ارایه تجربیات خود در این حوزه و استفاده عملی از یافته‌های علمی و پژوهشی در سطحی کلان‌ است.

در این نشست معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه با تأکید بر لزوم همفکری و همراهی تمامی اعضای هیأت علمی در پیشبرد اهداف دانشگاه، از رؤسای پردیس‌ها و دانشکده‌های مستقل خواست از فرصت تعطیلات تابستان به ویژه از توانمندی‌های اعضای هیأت علمی پیمانی برای برنامه‌ریزی و رفع نیازمندی‌های علمی و آموزشی این مجموعه‌ حداکثر استفاده را ببرند.

دکتر قاسم بریدلقمانی همچنین بر ضرورت افزایش امید و انگیزه در بین دانشجویان تأکید و ابراز امیدواری کرد: رفتار، گفتار و منش اعضای هیأت علمی در تعامل با دانشجویان باید به گونه‌ای باشد که باعث افزایش روحیه خودباوری و امید به آینده در نسل جوان کشور شود.

در ادامه، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه از هماهنگی‌های انجام شده برای عقد تفاهم‌نامه همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد و افزود: درچارچوب این تفاهم نامه امکان استفاده از یک مرکز داده‌ای مجهز برای اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه یزد فراهم می‌شود. 

دکتر محمد مهدی لطفی هدف از اتخاذ این تصمیم را رفع نیازهای تجهیزاتی و رایانه‌ای تعدادی از رشته‌های تخصصی دانشگاه عنوان کرد که در فعالیت های علمی و پژوهشی خود با حجم وسیعی از داده‌ها سروکار دارند و امکانات موجود در دانشگاه پاسخگوی این نیازها نبود.

در این نشست، مدیر برنامه، بودجه و تحول اداری دانشگاه با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها از لحاظ بودجه و منابع مالی، سال دشواری را پیش رو دارند، بر ضرورت صرفه‌جویی در تمامی بخش‌ها تأکید کرد.

 دکتر سید محمود زنجیرچی همچنین به اضافه شدن شاخص فعالیت‌های بین‌المللی به بودجه پردیس‌ها و دانشکده‌های مستقل اشاره کرد و از مسؤولان ذی‌ربط خواست فرم‌های مربوط را در مهلت مقرر تکمیل و به این مدیریت ارسال کنند.

رییس پردیس فنی و مهندسی نیز به عنوان میزبان این نشست، به ارایه گزارشی از وضعیت موجود پردیس و برنامه‌های آتی آن پرداخت. دکتر عبدالحمید انصاری در سخنان خود بر ضرورت تعامل دانشگاه با صنعت و جامعه تأکید کرد و آن را یکی از محورهای اصلی برنامه‌های این پردیس برشمرد.

 توجه به حفظ نظم و مراقبت از نحوه برگزاری امتحانات پایان‌ترم، قدردانی از تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته برای موفقیت دانشجویان این دانشگاه در المپیادهای علمی کشور و برگزاری ترم تابستان به صورت مجازی از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح شد. همچنین درخصوص نحوه اسکان دانشجویانی که در ایام تابستان صرفا به منظور فعالیت‌های پژوهشی و پروژه در دانشگاه حضور دارند، اضافه شدن شاخص فعالیت‌های تربیت‌بدنی به شاخص‌های فرهنگی ترفیع سالانه اعضای هیأت علمی و نیز برگزاری کلاس‌های آموزشی قرآن ویژه فرزندان کارمندان و اعضای هیأت علمی اطلاع رسانی شد.