لینک های ضروری
  بازدید : 1307
تاریخ انتشار : 7 تير
با برپایی مراسم اختتامیه در دانشگاه یزد:
چهارمین کنفرانس ریاضیات مالی و کاربردها به کار خود پایان داد
چهارمین کنفرانس ریاضیات مالی و کاربردها به کار خود پایان داد
چهارمین کنفرانس ریاضیات مالی و کاربردها که 5 تیر ماه در دانشگاه یزد آغاز به کار کرده بود عصر ششم تیرماه به کار خود پایان داد.

در مراسم اختتامیه این کنفرانس که با حضور تنی چند از مسؤولان دانشگاه، اعضای هیأت علمی، دانشجویان و علاقه‌مندان به این رشته برگزار شد، دکتر علی دلاور خلفی دبیر کنفرانس در سخنانی خواستار تعیین زمان برگزاری کنفرانس های آینده در زمینه علم ریاضی مالی شد و گفت: از نکات خوب برگزاری چنین کنفرانس هایی این است که دانشجویان و استادان  این رشته می توانند در کنفرانس ها تبادل نظر کرده و با دستاوردهای جدید در حوزه ریاضیات مالی آشنا شوند. وی همچنین ضمن ابراز خوشحالی از ارائه ی مقالات خوب و ارزشمند در این کنفرانس، اظهار امیدواری کرد در آینده نیز دانشگاه یزد میزبان کنفرانس های علمی در زمینه علم ریاضیات باشد.

در این مراسم همچنین دکتر عیسی محمودی دبیر علمی کنفرانس، برگزاری کنفرانس های اینچنینی را نتیجه همکاری یک تیم عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه از اعلام فراخوان تا برگزاری کنفرانس، زمان کوتاهی بود، نیاز به سرعت عمل و نظم داشتیم که تیم اجرایی به خوبی آن را مدیریت کرده و علی رغم فرصت کم تا حدودی انتظارات را برآورده کرد.

وی از کمیته اجرایی، کمیته علمی و مدعوین این کنفرانس تشکر کرد و افزود: حمایت های مادی و معنوی حامیان کنفرانس از جمله دانشگاه یزد، مرکز پژوهشی مدل سازی، ریاضی، انجمن ریاضی، انجمن آمار، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، بانک تجارت و پارک علم و فناوری پشتیبان ما بود. امیداست بتوانیم در آینده نیز چنین کنفرانس هایی برگزار کرده و جنبه های مختلف ریاضیات مالی را بیشتر از پیش معرفی کنیم.

در مراسم اختتیامه این کنفرانس ضمن تقدیر از اعضای کمیته اجرایی و علمی از پوستر برتر نیز تقدیر شد. بدین ترتیب مقاله صدیقه خانزاده از دانشگاه صنعتی شیراز با عنوان "ترکیب روش های شبه طیفی و جداکننده ی گام در زمان برای قیمت گذاری اختیار معامله خرید اروپایی با تلاطم های غیر خطی" به عنوان پوستر برتر انتخاب شد. مقالات ارائه شده در سخنرانی نیز پس از داوری در مجله دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد منتشر خواهد شد.

این کنفرانس به منظور ایجاد ﻓرصتی مناﺳﺐ برای ارایه آخرین دﺳتاوردهای علمی و ﺗبادل نظر اعضای هیأت علمی و ارتقای ﺳطح علمی دانشجویان تحصیلات ﺗکمیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و کاربران ریاضیات مالی در ادارات و مراکز صنعتی 5 تیر ماه در دانشگاه یزد آغاز به کار کرده و با برگزاری پنل های تخصصی عصر پنج شنبه 6 تیر ماه به پایان رسید.