لینک های ضروری
  بازدید : 2491
تاریخ انتشار : 11 تير
رییس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه یزد اعلام کرد:
اولین موافقتنامه اراسموس پلاس دانشگاه یزد منعقد شد
اولین موافقتنامه اراسموس پلاس دانشگاه یزد منعقد شد
نخستین موافقت نامه اراسموس پلاس دانشگاه یزد مابین این دانشگاه و دانشگاه Oradea کشور رومانی منعقد شد.

رییس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه یزد با اعلام این خبر گفت: این موافقت نامه در قالب Key Action 1  از برنامه اراسموس پلاس و شامل مبادله استاد و دانشجو  بین دانشکده های مهندسی نساجی دو دانشگاه است.

دکتر محمدعلی حداد افزود: با توجه به این موافقت نامه که از سال 2019 تا 2021 معتبر است، ااعضای هیات علمی دانشکده های نساجی هر یک از دو دانشگاه به مدت دو هفته و دانشجویان هر یک از دو دانشگاه به مدت دو ماه در سال می توانند در دانشگاه دیگر مشغول به کار و تحقیق باشند. ااعضای هیات علمی در این مدت به تدریس و دانشجویان به تحقیق مشغول بوده و هر یک مبلغی را به عنوان کمک هزینه نقدی از اتحادیه اروپایی دریافت خواهند کرد

دکتر حداد افزود: این موافقت نامه که به همت دکتر امین الدین حاجی عضو هیات علمی دانشکده نساجی دانشگاه یزد و به صورت مکاتبه ای و بدون ملاقات حضوری صورت گرفته است به امضای رئیس دانشگاه Oradea و دکتر برید لقمانی سرپرست دانشگاه یزد رسیده است.

رییس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه یزد ادامه داد: امیدواریم انعقاد این قرار داد افزایش تعاملات بین المللی برای دانشکده نساجی و دانشگاه یزد را در پی داشته باشد. بدون تردید استفاده از فرصت ها و حمایت های پژوهشی اتحادیه اروپا برای هر دو دانشگاه مغتنم خواهد بود.

برنامه اراسموس پلاس یک پروژه مربوط به اتحادیه اروپاست که هدف آن تامین مالی و حمایت از فعالیت ها در زمینه های تحصیلات دانشگاهی، آموزش و پرورش، جوانان و ورزش است. ساختار این برنامه از 3 برنامه کلیدی و 2 برنامه اضافی تشکیل شده است. فرصت های متعددی تحت برنامه اراسموس پلاس برای موسسات و محققان وجود دارند که فقط برخی از بخش های آن برای موسسات و محققان ایرانی قابل استفاده هستند که از مهم ترین آنها می توان به مبادله استاد و دانشجو و ارائه رشته های کارشناسی ارشد مشترک با سه دانشگاه اروپایی اشاره کرد، که فرصت های مناسبی را برای کسب یک تجربه بین المللی و تحصیل در دانشگاه های اروپایی در اختیار محققان و دانشجویان ایرانی قرار می دهد.