لینک های ضروری
  بازدید : 1587
تاریخ انتشار : 18 تير
با حضور سرپرست دانشگاه:
مراسم یادبود مرحوم دکتر کریمی در دانشگاه یزد برگزارشد
مراسم یادبود مرحوم دکتر کریمی در دانشگاه یزد برگزارشد
مراسم یادبود زنده یاد دکتر حمیدرضا کریمی زارچی عضو هیات علمی دانشگاه یزد، پیش از ظهر امروز در مسجد دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور خانواده آن مرحوم، سرپرست دانشگاه، مسئولان، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد با سخنرانی، ذکر مصایب اهل بیت(ع) و پخش ویدیوکلیپ، یاد و خاطره زنده یاد دکتر کریمی زارچی گرامی داشته شد.

در این مراسم همچنین متن پیام تسلیت آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و پیام تسلیت سرهنگ پاسدار رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان خطاب به خانواده و بازماندگان آن مرحوم قرائت شد.

متن پیام تسلیت آیت الله ناصری بدین شرح است:

انالله و اما الیه راجعون

خانواده محترم کریمی زارچی

سلام علیکم

درگذشت مولمه استاد فرهیخته دانشگاه و پژوهشگر مبرز و متدین استاد دکتر حمیدرضا کریمی زارچی را تسلیت عرض می کنم و غفران و رحمت الهی را برای آن مرحوم از خدای بزرگ مسئلت دارم. ما باید قدر دانشمندان و فرهیختگان خود را بدانیم و آگاه باشیم که دشمنان از متخصصان دیندار و متشرع وحشت دارند و مترصد فرصت اند تا آسیبی به آنان وارد سازند. خداوند بزرگ این عزیز را غریق رحمت های واسعه اش بگرداند و به بازماندگان اجر و صبر کرامت فرماید.

محمدرضا ناصری

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد

در بخشی از پیام تسلیت فرمانده سپاه الغدیر نیز خطاب به خانواده آن مرحوم آمده است: حال که مشیت الهی این چنین بوده است که شما در غم از دست دادن دانشمند جوان شادروان دکتر حمیدرضا کریمی زارچی این پژوهشگر مومن و فرهیخته که در پیروی از اوامر متاع رهبر فرزانه اش جهادگونه در راه پیشرفت علمی ایران عزیز گام بر می داشت به سوگ بنشینید، بر خود لازم می دانم این مصیبت بزرگ را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض نمایم.

مرحوم دکتر حمیدرضا کریمی زارچی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه یزد هفته گذشته پس از یک سردرد شدید و ناگهانی به اغما رفت و صبح روز چهارشنبه 12 تیرماه به رحمت ایزدی پیوست.