لینک های ضروری
  بازدید : 714
تاریخ انتشار : 19 تير
با حضور رییس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه یزد:
افق 2020
وبینار معرفی طرح پژوهشی افق 2020 اتحادیه اروپا برگزار شد
مرکز خدمات همکاری بین المللی و Bio Horizon و Idealist2020، هیجدهم تیرماه وبینار (سمینار آنلاین) معرفی طرح پژوهشی افق 2020 اتحادیه اروپا را برگزار کرد و دانشگاه یزد نیز در این سمینار آنلاین حضور یافت.

در این وبینار که به صورت آنلاین در سراسر دنیا قابل مشاهده بود جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه یزد به همراه دکتر محمد علی حداد رییس گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه یزد حضور داشتند و در جریان تازه ترین فرصت های تحقیقاتی و پژوهشی برنامه افق 2020 اتحادیه اروپا قرار گرفتند.

در این وبینار اطلاعات دقیق در مورد مسائل سیاسی و فرصت ها برای سازمان های آسیایی در برنامه کاری افق 2020 در خصوص "امنیت غذایی، کشاورزی پایدار" و جنگلداری، دریایی، دریایی و تحقیقات آب در داخل و اقتصاد زیستی "و" فن آوری اطلاعات و ارتباطات " ارائه شد.

برنامه چشم‌انداز 2020 به عنوان یک طرح ابتکاری اروپایی و بزرگترین برنامه تحقیقاتی و نوآوری در اتحادیه اروپا در مدت بیش از 7 سال (2014-2020) با بودجه 80 میلیارد یورو و با هدف جذب سرمایه‌ گذاری خصوصی و بهره‌مندی ایده‌های ناب از آزمایشگاه به بازار ارایه شده است. این برنامه در حال حاضر 7392 پروژه پژوهشی با بودجه 21/69 میلیارد یورو از 152 کشور جهان را تحت پوشش دارد.

هدف از این برنامه جامع، اطمینان از تولید علم در اروپا، برداشتن موانع بازدارنده نوآوری و همکاری بخش خصوصی و دولتی برای ایجاد نوآوری است.