لینک های ضروری
  بازدید : 548
تاریخ انتشار : 19 تير
با حضور سرپرست دانشگاه یزد:
اختتامیه طرح ضیافت اندیشه استادان برگزار شد
اختتامیه طرح ضیافت اندیشه استادان برگزار شد
مراسم اختتامیه طرح ضیافت اندیشه استادان با حضور سرپرست دانشگاه یزد، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و چند تن از اعضای هیات علمی در سالن شهید صدوقی ساختمان فنی مهندسی برگزار شد.

سرپرست دانشگاه یزد در این مراسم با تاکید بر اینکه دانشگاه یزد به عنوان دانشگاه مادر استان باید رسالت خود در زمینه مسائل فرهنگی را نیز اجرا کند گفت: دانشگاه باید به مقوله فرهنگی در آموزش عالی استان توجه کند. در همین راستا طرح ضیافت اندیشه استادان باید در طول سال تحصیلی نیز برگزار شود. همچنین پیشنهاد شده است در کنار جلسات اخلاق تعلیم و تربیت دانشگاه، حداقل هر ماه یک جلسه هم به مباحث اعتقادی پرداخته شود.

دکتر قاسم بریدلقمانی با اشاره به فعالیت های فرهنگی در دست اجرا گفت: معتقدیم همانگونه که دانشکده ها معاونت پژوهشی، نماینده ارتباط با صنعت، نماینده روابط بین الملل و ... دارند باید نماینده فرهنگی ورزشی و اجتماعی نیز داشته باشند.

دکتر بریدلقمانی همچنین از اعضای هیات علمی خواست به عنوان الگوی دانشجویان، ارتباط بهتری هم از لحاظ علمی و هم فرهنگی با دانشجویان برقرار کنند. این همراهی استاد با دانشجو سبب می شود اگر دانشجوی به راه خطا رفته، خود را اصلاح کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در اختتامیه این طرح بر ضرورت انجام فعالیت های فرهنگی تاکید کرد و گفت: تدوین پیوست های فرهنگی یکی از کارهای مهم در این زمینه است که باید توجه ویژه ای به آن بشود. دانشگاه باید در بحث پیوست های فرهنگی پیش قدم باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی حرزاده در خصوص ضمانت اجرایی پیوست های فرهنگی افزود: هر چیزی که تبدیل به گفتمان و مطالبه  عمومی شود ضمانت اجرایی خواهد داشت. در خصوص پیوست های فرهنگی نیز اگر به یک مطالبه عمومی تبدیل شود و مجریان هم اگر به مطالح کشور پایبند باشند، مسائل فرهنگی به خوبی اجرا خواهد شد.

طرح ضیافت اندیشه با موضوع سبک زندگی اسلامی با حضور بیش از 60 عضو هیات علمی دانشگاه یزد به مدت 5 روز در دانشگاه یزد برگزار شد.