لینک های ضروری
  بازدید : 1400
تاریخ انتشار : 21 تير
با حضور سرپرست دانشگاه یزد و بانی پروژه:
رسولیان
عملیات احداث سرای فرهنگی رسولیان آغاز شد
مراسم آغاز عملیات احداث پروژه سرای فرهنگی رسولیان پیش از ظهر پنجشنبه بیستم تیرماه با حضور سرپرست دانشگاه یزد و بانی این پروژه در محله گلچینان یزد برگزار شد.

عملیات احداث این پروژه با نصب نمادین نخستین خشت های این بنا توسط سرپرست دانشگاه یزد و بانی نیکوکار آن آغاز شد.

در این مراسم چند تن از اعضای هیأت رییسه، مدیر طرح های عمرانی دانشگاه، رییس دانشکده هنر و معماری، تنی چند از اعضای هیأت علمی این دانشکده، دکتر محسن عباسی عضو هیات علمی دانشکده و عضو شورای اسلامی شهر  و  برخی  دیگر از مسئولان دانشگاه نیز حضور داشتند.

احداث پروژه سرای فرهنگی رسولیان در زمینی به مساحت 810 مترمربع و در دو بخش مرمتی و ساخت انجام خواهد گرفت.

قرار است  310 مترمربع از این پروژه پس از بازسازی و مرمت در اختیار مرکز پژوهش بین المللی بادگیر قرار گیرد و  500 مترمربع نیز به احداث سالن های چند منظوره و کارگاه های آموزشی دانشکده هنر و معماری اختصاص یابد.

این مجموعه به احترام مهندس حسن رسولیان بانی نیکوکار آن، به نام سرای فرهنگی رسولیان نام گذاری شد و مدت زمان اجرای آن با مجموع زیربنای ۱۱۰۰ مترمربع،  ۱۷ ماه خواهد بود.

دکتر قاسم بریدلقمانی، سرپرست دانشگاه یزد در حاشیه این مراسم، در نشستی با مسئولان دانشکده هنر و معماری و بانی این پروژه، از اقدامات انجام گرفته از سوی خیرین در دانشگاه یزد به ویژه خاندان رسولیان تجلیل کرد. وی این پروژه‌ها را دارای خیرات و برکات فراوان برای دانشگاه دانست و افزود: پروژه های خیرساز از جمله پروژه‌های بی دردسر و بابرکت است که معمولا با سرعت و در موعد مقرر به بهر‌ه‌برداری می‌رسند.

دکتر بریدلقمانی همچنین به موضوع ثبت بافت تاریخی یزد به عنوان میراث جهانی اشاره کرد و افزود: آغاز عملیات احداث این پروژه در سالگرد این رویداد تاریخی را به فال نیک می گیریم و از خداوند متعال برای خاندان معزز رسولیان توفیقات روز افزون و اجر و پاداش الهی  را مسألت داریم.

سرپرست دانشگاه یزد همچنین بر ضرورت تداوم سنت حسنه روضه خوانی در دانشکده هنر و معماری به عنوان یک میراث فرهنگی ارزشمند و معنوی تاکید کرد و افزود ان شاالله معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، این آیین دیرپا را در تقویم فرهنگی به گونه‌ای لحاظ نماید تا هر ساله با حضور دانشجویان و باشکوه هرچه تمام تر برگزار شود.