دسترسی سریع
  بازدید : 1298
تاریخ انتشار : 25 تیر
با تصویب در جلسه کمیته سیاست گذاری:
  طرح احداث پارک صنعتی دانشگاه یزد
طرح احداث پارک صنعتی دانشگاه یزد
نخستین جلسه کمیته راهبردی تاسیس پارک صنعتی دانشگاه یزد چهارشنبه 19 تیرماه در دفتر معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه که نمایندگانی از پارک علم و فناوری، صنعتگرانی از بخش صنعت، شرکت شهرک های صنعتی، بنیاد حامیان دانشگاه و خیرین و تنی چند از مسئولان دانشگاه حضور داشتند در خصوص احداث پارک صنعتی دانشگاه در سایت اصلی دانشگاه بحث و تبادل نظر شد.

این طرح در راستای خط مشی دانشگاه یزد به عنوان دانشگاه کارآفرین و در ادامه اکوسیستم نوآوری و فناوری دانشگاه، در دستور کار قرار گرفته است. زمین در نظر گرفته شده برای تاسیس پارک، 7 هکتار در ضلع شمال غربی دانشگاه و در مجاورت دانشگاه امام حسین (ع) است.

موقعیت مکانی و نحوه دسترسی به سایت 70 هکتاری پارک، سایت پلان کلی، تیپ های ساختمانی، فازهای عمرانی، فضاهای رفاهی، برنامه های کوتاه مدت دانشگاه در مورد پارک صنعتی، پلان اولیه معماری این پارک، زیر ساخت های اولیه مورد نیاز و ... مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

تهیه طرح توجیهی و مطالعات پایه تاسیس پارک صنعتی در دستور کار حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه قرار گرفته است. در همین راستا RFP تحت عنوان " مطالعات پایه تاسیس پارک صنعتی دانشگاه یزد" در دسترس اعضای هیات علمی و سایر نهادهای پژوهشی دانشگاه قرار گرفته است که علاقه مندان می توانند برای انجام این طرح پیشنهادهای خود را برای حوزه معاونت پژوهشی و فناوری ارسال کنند.

طرح پارک صنعتی از طرف صنعتگران حاضر در جلسه مورد توجه قرار گرفت و دکتر محمدعلی وحدت زاد، رییس بنیاد حامیان دانشگاه یزد نیز در مورد جذب بخشی از سرمایه مورد نیاز از طریق این بنیاد اعلام آمادگی کردند.