دسترسی سریع
   بازدید : 2189
تاریخ انتشار : 7 مرداد1398
رییس گروه استعدادهای درخشان دانشگاه یزد:
مهارت وتوانمندی دانشجویان بر دانشگاه محل تحصیل اولویت دارد
مهارت وتوانمندی دانشجویان بر دانشگاه محل تحصیل اولویت دارد
دکتر زلفا زینل پور ، در جلسه مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور اظهار داشت : آنچه امروز بیش از عناوین دانشگاه و شهر محل تحصیل اهمیت دارد، مهارت وتوانمندی دانشجویان است که در آینده و اشتغال آنان نقش موثری ایفا می کند.
جلسه انتخاب رشته کنکور و مشاوره تحصیلی، روز دوشنبه هفتم مردادماه ، با حضور مشاوران تحصیلی و دانش آموزان در پردیس آزادی دانشگاه یزد برگزار شد.

دکتر زینل پور در ابتدای این جلسه با بیان تاریخچه ای از فعالیت های دانشگاه یزد اظهار داشت: دانشگاه یزد جزو دانشگاه های برتر جوان در جهان و کشور است و کسب رتبه های برتر در  المپیادهای دانشجویی کشوری توسط دانشجویان این دانشگاه، نشاندهنده سطح کیفی دانشگاه است.

وی ادامه داد: دانشگاه یزد دارای رتبه برتر خوابگاه های کشور است و امکانات رفاهی، فرهنگی و ورزشی متعددی را برای دانشجویان فراهم آورده است

دکتر زینل پور با اشاره به وجود مرکز استعدادهای درخشان در دانشگاه یزد، طرح شهراد را ابتکار این دانشگاه برای ارائه خدمات بهتر به دانشجویان عنوان واظهار کرد: طرح شهراد به منظور شناسایی ، هدایت و رشد استعدادهای درخشان در یزد کلید خورد و به دلیل موفقیت طرح ، توسط نمایندگان دانشگاه یزد در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دفاتر استعداد درخشان در سراسر کشور تشریح شد.

وی رصد فعالیت های دانشجویان قبل و بعد از دوران دانشجویی و دستاوردها و موفقیت آن ها را در بهره مندی از تسهیلات طرح شهراد موثر دانست و افزود: کمک هزینه شرکت در کارگاه ها و کنفرانس های مختلف ، اعتبار مهارت افزایی ، کمک هزینه اعتبار پژوهشی و شرکت در رقابت ها بخشی از تسهیلات این طرح است .

دکتر زینل پور با تاکید بر لزوم تناسب روحیه و شرایط دانش آموزان با  شهر و رشته انتخابی دانشگاه اظهار داشت: تحصیل در شهر دیگر، هرچند باعث استقلال و یادگیری مهارت های جدیدی در زندگی می شود ولی در عین حال با سختی هایی نیز همراه است .

وی در پایان تسهیل در ایجاد کارآفرینی را از مزایای تحصیل دانشجویان بومی دانست و افزود: برای تحصیل در شهر دیگر، باید تمام جوانب کار سنجیده شود زیرا  اگر به هر دلیلی دانشجو بعد از تحصیل، نیاز به بازگشت به شهر خودش را داشته باشد موجبات هزینه بیشتر را برای خود فراهم کرده است .