لینک های ضروری
  بازدید : 2261
تاریخ انتشار : 17 مرداد
افتخاری دیگر:
ایندکس شدن نشریه دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد در پایگاه اسکوپوس
ایندکس شدن نشریه دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد در پایگاه اسکوپوس
نشریه انگلیسی زبان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد با عنوان ساختارهای جبری و کاربردهای آن (ASTA) موفق به ایندکس شدن در پایگاه اسکوپوس شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، مدیر مسئول این نشریه با اعلام این خبر افزود:  نشریه ساختارهای جبری و کاربردهای آن ، اولین نشریه انگلیسی زبان دانشگاه یزد است که از سال 1392 آغاز به کار کرد و در اسفند 1395 موفق به کسب درجه علمی پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شده است.

دکتر سعید علیخانی افزود: در حال حاضر پایگاه بسیار معتبر جهانی اسکوپوس با  ایندکس کردن این نشریه و مقالات آن در این پایگاه موافقت کرده است و در سه ماه آینده از طرف این پایگاه با صاحب امتیاز نشریه (دانشگاه یزد) مکاتبه خواهد شد

وی با اشاره به اینکه اسکوپوس یکی از بزرگترین پایگاه داده های انتزاعی و استنادی است ، تصریح کرد: این پایگاه در سال 2009، یک سیستم عینی برای ارزیابی و اعتبار مجلات به منظور ایجاد یا حذف آن ها در پایگاه داده اسکوپوس بر اساس معیار های شفاف و منصفانه ایجاد کرده است .

دکتر علیخانی بررسی نشریات توسط اسکوپوس را به صورت سالانه ذکر و خاطر نشان کرد: دوفصلنامه ساختارهای جبری و کاربردهای آن، برای تحقق اهداف خود و بر مبنای آیین نامه جدید نشریات وزارت علوم ، در هر شماره 12 مقاله را به چاپ می رساند.

وی در پایان اظهار داشت:  سردبیری این نشریه را دکتر محمد علی ایرانمنش، استاد بخش ریاضی محض دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد برعهده دارد و اعضای هیئت تحریریه این نشریه ترکیبی از 6 استاد برجسته خارجی و9 استاد برجسته داخلی هستند.