لینک های ضروری
  بازدید : 725
تاریخ انتشار : 18 مهر
در هفته نیروی انتظامی صورت گرفت:
دیدار هیات رییسه دانشگاه یزد با فرماندهی انتظامی استان یزد
دیدار هیات رییسه دانشگاه یزد با فرماندهی انتظامی استان یزد
هیات رییسه دانشگاه یزد روز چهارشنبه 17 مهرماه با حضور در دفتر فرماندهی انتظامی استان یزد، با وی و تنی چند از معاونان و مسوولان ارشد ناجا دیدار و گفتگو کردند.
فرمانده نیروی انتظامی استان یزد در این دیدار با اشاره به پیچیدگی مقوله امنیت در کشور، این امر را نیازمند همت جمعی جامعه برای رسیدن به امنیت پایدار و مطلوب دانست.

سردار محمدرضا میرحیدری افزود: با وجود دشمنی های نظام استکبار علیه نظام اسلامی، امروز شاهد خنثی شدن توطئه ها و ایجاد امنیت و ثبات در کشور هستیم.

وی همدلی دستگاه های امنیتی استان و نقش مراکز علمی را از دلایل شرایط مطلوب استان در حوزه امنیتی دانست  و ادامه داد: در حال حاضر باید به دنبال راه حل های علمی و منطقی برای حفظ امنیت و ماندگاری آن باشیم. 

سردار میرحیدری حفظ انضباط در استان یزد را مرهون نجابت و شرافت مردم استان ذکر کرد و اظهار داشت:  متاسفانه امروزه شرایط استان متاثر از عوامل بیرونی نظیر جمعیت بالای اتباع خارجی و مهاجرین  داخلی تغییر یافته است که 20 درصد از جمعیت استان را به خود  اختصاص داده اند.

وی  ادامه داد: آمارها نشان می دهد این مهاجرین به دلیل فرهنگ متفاوت در بروز جرایم خشن مانند قتل و نزاع نقش موثری دارند و متاسفانه در این زمینه، برنامه ریزی خاصی برای کنترل جرم و فرهنگسازی وجود ندارد.

سردار میرحیدری در پایان از دانشگاهیان خواست تا در این زمینه برنامه کاربردی و اجرایی مناسبی را تبیین نمایند.

وی همچنین از راه اندازی پلیس توریست در شهر یزد در آینده نزدیک خبرداد و افزود: با ایجاد گشت پلیس توریست، بسیاری از مشکلات و مسایل امنیتی بافت تاریخی مرتفع خواهدشد. 

سرپرست دانشگاه یزد نیز در این دیدار با تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: رویکرد کنونی جامعه به نیروی انتظامی، رویکرد مشاوره و پیشگیری است و جامعه در این راستا از خدمات نیروی انتظامی بهره می برد. 

دکتر قاسم بریدلقمانی با اشاره به رسالت های اجتماعی دانشگاه در ارتباط با جامعه اظهار داشت: نیروی انتظامی بخشی از این جامعه است و دانشگاه یزد برای ارائه راهکارهایی در جهت رفع مسایل انتظامی شهر و استان تلاش خواهد کرد. 

وی با اشاره به تحصیل دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه یزد، آموزش این مهاجران را به عنوان سفیران اجتماعی و فرهنگی کشور ارزشمند توصیف و از همکاری بسیار خوب و راهگشای نیروی انتظامی استان در انجام امور کنسولی و اقامتی این دسته از دانشجویان تشکر و قدردانی کرد.

دکتر بریدلقمانی ارتباط با صنعت و جامعه را از اولویت های اصلی دانشگاه برشمرد و خاطرنشان کرد :دانشگاه یزد نیروی انتظامی را به عنوان نهادی مرتبط با متن جامعه می شناسد و در سیاستهای راهبردی خود، تقویت ارتباط با این نیرو را به طور جدی دنبال می کند.

مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری نیز در این نشست نیروهای انتظامی را پاسداران نظم و امنیت در جامعه دانست و افزود: فعالیت نیروی انتظامی در راستای اهداف نظام اسلامی عبادت و ذخیره خوبی برای آخرت  است.

حجت الاسلام والمسلمین حرزاده نظام اسلامی را ثمره خون شهدا و مجاهدت جهادگران دانست و ارزش نیروی انتظامی را در راستای پاسداشت و مراقبت از این دستاوردها توصیف کرد.

وی با بیان اینکه هنجارشکنی آفت جامعه امروز است، افزود: گستره کار نیروی انتظامی بسیار زیاد است و نیروی انتظامی در زمینه فضای مجازی باید بیشترین حساسیت را نسبت به هنجارشکنی ها داشته باشد.

 وی با استناد به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر پیشرفت های نیروی انتظامی در استفاده از فناوری های نو، اظهار امیدواری کرد: ارتباط موثر دانشگاه با نیروی انتظامی منجر به پیشرفت های علمی بیشتر و تعاملات کاربردی گردد.

 تشکیل اتاق فکر با حضور نیروی انتظامی و دانشگاه یزد، امنیت حریم دانشگاه در بلوار شهدای گمنام و فضای سبز ورودی دانش، افزایش گشت نیروی انتظامی در بافت تاریخی مجاور دانشکده هنر ومعماری از دیگر مسائل مطرح شده در این دیدار بود.

در پایان نیز به پیشنهاد مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد، با اهدای لوح و هدیه از تلاش های صادقانه سرباز وظیفه سید میثم بی‌طرف که زحمات فراوانی را برای کنترل ترافیک در میدان عالم متقبل شده بود، از سوی سرپرست دانشگاه یزد و فرمانده نیروی انتظامی استان تجلیل شد.