دسترسی سریع
   بازدید : 1771
تاریخ انتشار : 4 آبان1398
در تالار فرهنگ دانشگاه یزد برگزار شد:
اختتامیه ششمین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی
اختتامیه ششمین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی
ششمین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی به میزبانی دانشگاه یزد، پنج شنبه دوم آبانماه در تالار فرهنگ به کار خود پایان داد.
در اختتامیه این  کنفرانس پس از ارائه نقد و بررسی مقالات، دکتر علی اکبر  احسان پور، رییس انجمن فیزیولوژی گیاهی ایران از میزبانی خوب دانشگاه یزد ، اعضای هیأت علمی گروه زیست شناسی  و کادر اجرایی به سبب تلاش های آنها در برگزاری کنفرانس تقدیر و تشکر کرد.

در این  همایش همچنین از طرف انجمن ملی فیزیولوژی گیاهی و گروه زیست شناسی دانشگاه یزد به پاس تلاش های علمی دکتر خسرو کلانتری، استاد پیشکسوت فیزیولوژی گیاهی از وی قدردانی شد.

نشست پرسش و پاسخ با محور علل عدم تمایل دانشجویان به رشته فیزیولوژی گیاهی و عدم کیفیت مقالات و مطالعات علمی و کاربردی نبودن آنها یکی دیگر بخش های اختتامیه بود که اعضای هیأت علمی و دانشجویان حاضر در جلسه پیرامون آنها بحث و تبادل نظر کردند.

تغییر در سرفصل های دروس دانشگاهی، تشویق به سرمایه گذاری علمی، توجه بیشتر دستگاه های اجرایی به پژوهش های علمی، ترغیب و ایجاد انگیزه در دانشجویان با فراهم آوردن بسترهای مناسب جهت اشتغال، فراهم آوردن ابزار و امکانات لازم این حوزه همچنین تغییر در آیین نامه ها و پرهیز از تخلفات و بی اخلاقی های پژوهشی برخی از راهکارهایی بود که توسط حاضرین در ششمین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی جهت حل مسائل مطرح و پیشنهاد شد.

همچنین پوستر ارائه شده توسط چند تن از دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) به عنوان پوستر برتر کنفرانس انتخاب و از آن قدردانی شد.

دانشگاه یزد تاکنون دوبار میزبان کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران بوده است.