لینک های ضروری
  بازدید : 897
تاریخ انتشار : 13 آبان
به منظور هم اندیشی و هماهنگی در خصوص راهپیمایی 13 آبان:
کارگروه دانشگاهیان ستاد یوم الله 13آبان تشکیل جلسه داد
کارگروه دانشگاهیان ستاد یوم الله 13آبان تشکیل جلسه داد
کارگروه بزرگداشت یوم الله 13آبان ، روز شنبه 11 آبان ماه با حضور دکتر محمدفرشی ؛ معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد، معاونان فرهنگی مراکز آموزش عالی شهرستان یزد، نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ، نمایندگان صدا و سیمای یزد و تشکل های دانشگاهی تشکیل جلسه داد.
در ابتدای این نشست  معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یزد،  هدف از برگزاری جلسه را هم اندیشی و هماهنگی برنامه ها جهت حضور پررنگ دانشگاهیان در روز 13آبان اعلام کرد و  خواستار  همکاری  تشکل ها و طیف های دانشگاهی و دانشجویی در برگزاری شکوهمند این مراسم شد. 
 
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز با اشاره به راه اندازی ستاد بزرگداشت13آبان در شهریورماه ، استکبار ستیزی را تبعیت از دستور قرآن و حرکت امام حسین(ع) و بارزترین ویژگی انقلاب و عامل تأمین کننده منافع ملی برشمرد. 
سعید زارع ادامه داد: قطع دست آمریکا در جریان تسخیر لانه جاسوسی به اندازه سرنگونی شاه و سقوط رژیم پهلوی دارای اهمیت دارد و به تعبیر امام خمینی(ره) این حرکت به عنوان انقلاب دوم بود.

وی در ادامه سخنان خود گفت: نه به ظلم و استکبار سبب شده تا 13آبان از یک مراسم صرف خارج و تبدیل به یک گفتمان و یک خط مشی شود که در این 40سال هربار به آن پایبند بودیم ، موفق شده ایم.

زارع با اشاره به وضع تحریم های سختگیرانه آمریکا در روز 13آبان سال گذشته با هدف در تنگنا قرار دادن معیشت مردم ایران و روبه رو قراردادن آنها با نظام جمهوری اسلامی، حضور گسترده مردم در یوم الله 13آبان را سند شکست آمریکا عنوان داشت و ادامه داد:  سال گذشته بی نظیرین راهپیمایی 13آبان در یزد اتفاق افتاد و شاهد رشد 50درصدی حضور مردم در این روز بودیم.

علی پور میرزایی، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان یزد نیز در این نشست با بیان اینکه استکبار ستیزی یکی از شاخصه ها و اصول اصلی انقلاب است، روز 13آبان را روز نمادین برای درک استکبار ستیزی عنوان داشت و افزود: تسخیر لانه جاسوسی به معنای پایان کار جنبش دانشجویی نیست بلکه باید هوشیارتر از همیشه لایه های زیرین استکبار را شناسایی و دستانشان را قطع کنند. 
وی با بیان اینکه مطالبه گری از وظایف اصلی جنبش دانشجویی است، ادامه داد: مطالبه گری و گفتمان سازی مباحث انقلاب به پیشبرد آن کمک می کند و مانع از رسیدن استکبار به اهداف خود می شود.
پورمیرزایی افزود: راهپیمایی 13آبان یک راهپیمایی ویترینی نیست بلکه باید نمادی برای بصیرت بخشی مردم باشد و  از آنجایی که دانشجو مؤذن جامعه است، روز 13آبان باید روزی باشد که مؤذنان جامعه استکبارستیزی را گفتمان عام کنند.
مسئولان حاضر در این جلسه در پایان به بیان برنامه ها، دیدگاه ‌ها و پیشنهادهای خود در خصوص گرامیداشت یوم الله 13 آبان پرداختند.

در این جلسه همچنین مصوب شد تا کلیه تشکل های اسلامی دانشگاههای استان بیانیه مشترکی در خصوص روز ملی مبارزه با استکبار جهانی صادر کنند . همچنین برای انجام هماهنگی های لازم کلیه تشکل های اسلامی دانشگاه ها برنامه های خود را با مسئولان دانشگاه مربوطه جهت هماهنگی مناسب مراسم و ایاب و ذهاب ارائه دهند.
 همچنین پیشنهاد شد مراسم راهپیمایی با برنامه اقامه نماز جماعت پایان یابد تا بخش آخر مراسم انسجام بیشتری یابد. این پیشنهاد با توجه به کاهش همپوشانی مراسم با کلاس های درس دانشجویان به منظور استقبال بهتر دانشگاهیان از مراسم داده شد.