لینک های ضروری
  بازدید : 1114
تاریخ انتشار : 14 آبان
با هدف توسعه همکاریهای بین المللی درخصوص مرمت ابنیه های تاریخی:
نشست علمی ـ تخصصی با حضور پروفسور لورنسو برگزار شد
نشست علمی ـ تخصصی با حضور پروفسور لورنسو برگزار شد
نشست علمی ـ تخصصی با حضور پروفسور پائولو لورنسو استاد مهندسی سازه دانشگاه مینهو پرتغال، دوشنبه ۱۳ آبانماه در محل تیمچه مرتاض دانشکده هنر و معماری برگزار شد.
این نشست با هدف گسترش همکاری ها و استفاده از تجارب بین المللی در خصوص مرمت ابنیه تاریخی در حاشیه سفر پروفسور لورنسو به ایران و به دعوت گروه پژوهشی سازه های گلین برگزارشد.
 
تآثیر زلزله بر سازه های تاریخی محور  اصلی صحبت های پروفسور لورنسو در این نشست بود که در خصوص ضرورت توجه به آن به ویژه در کشورهای زلزله خیز مانند ایران به ایراد سخن پرداخت.

 ارائه تجربیات جهانی برای به حداقل رساندن آسیب زلزله به بناها و سازه های تاریخی از دیگر محورهای صحبت های وی بود.

در پایان این نشست که با حضور  اعضای هیئت علمی گروه های هنر و معماری و شهرسازی، کارشناسان پایگاه میراث فرهنگی، دانشجویان و علاقه مندان به این حوزه برگزار شد، حاضران در جلسه به طرح  سؤالات خود و بحث و تبادل نظر پرداختند.

پروفسور پائولو لورنسو، به عنوان یکی از استادان مطرح جهان در زمینه استحکام بخشی بناهای تاریخی، بنیان گذار مؤسسه پژوهشی isise در دانشگاه مینهو پرتغال و همچنین عضو شورای سردبیری تعداد زیادی از مجلات پژوهشی در حوزه مهندسی سازه و زلزله است.
 
پروفسور لورنسو علاوه بر فعالیت های آکادمیک، تجربه های حرفه ای فراوانی نیز در بیش از صد پروژه بین المللی مرمت ابنیه تاریخی دارد.