دسترسی سریع
   بازدید : 1046
تاریخ انتشار : 2 آذر1398
بسیج لشکر مخلص خداست؛
بیانیه بسیج کارمندان دانشگاه یزد به مناسبت هفته بسیج
بیانیه بسیج کارمندان دانشگاه یزد به مناسبت هفته بسیج
بسیج کارمندان دانشگاه یزد، ضمن تبریک آغاز هفته بسیج به بسیجیان مخلص و با بصیرت، بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به این شرح است :
کاش من هم یک بسیجی بودم بیانی است از یک عقل متفکر و انسانی خداجو که درعین شجاعت وتوکل واژه بسیج رادر رگ های مادی ومعنوی اجتماع نهادینه کرد بسیج در شهرت معنا تجمع گروهی را می فهماند که آنچه از تعلیمات وآموزه های دینی و عقیدتی آنان در طول دوران حکومت اسلامی به عقولشان رسید با تعبد و ولایت پذیری به قلوبشان نفوذ کرد و روحشان باوری عمیق یافت، باوری که اگر راهنمایی چون ولایت فقیه پشتیبان آن باشد قلوب کفارو دشمنان را با هیمنه وعظمت روحی خویش به رعب و وحشت وا می دارد.
همان رعب و وحشتی که در دوران جنگ تحمیلی با سربند های نام یا زهرا ،یاحسین (ع)ویا ابوالفضل،تجمع همه ی نیروهای کفر عالم را به زانو درآورد. امروز حقا این شهرت بسیج به نفر به نفر نیروهای خوش قلب و صاحب عقل سلیم سرایت کرده وتبدیل به یک فرهنگ در جامعه شده است.
با نیروی فطرت و شجاعت عقلی وظیفه بسیج در این زمان که گاهی در نیرو های خودی دشمنی هایی آفریده و امید استکبار را تحریک می کند ونگاه طمع برای به دست آوردن هستی ترین نیروی فعال جامعه یعنی جوانان خوش فکر می اندازد. بسیار سنگین، ظریف واسرار آمیز است .
بسیج هم باید تعلم کند ازصاحبان افکار سلیم و تزکیه شده و هم باید تعلیم نماید البته بانگاه عاطفه، بصیرت دینی وروشنفکری که بوی بی دینی ندهد چون آخرالزمان کسانی که دم از روشنفکری می زنند از بعض معظلات جامعه سوء استفاده نموده و قشر جامعه را به بی تفاوتی دینی وسیاسی و منزوی از جامعه می کشانند.
بسیج باید بفهمد بهترین سیره، حزبی گرایی نیست بلکه شناختن حقیقت از لسان اهل حقیقت است. بسیج هرزمان حقیقت را فهمید، یقینا بین توطئه های عمرعاصی وساده لوحی اشعری های زمان و مظلوم و به حق بودن مالک اشتر تفاوتی آشکار می یابد.
کار بسیج امروز از هر زمان دشوار تر است، زیرا جامعه الکترونیک ماهوارای نیاز به کلاس تهذیب و اخلاق دارد. بسیج هم وغمش باید تطهیر خویش و به مراتب ایجاد مدینه فاضله وجامعه مدنی باشد.بسیج بایدتعهد کند که نهضت ابا عبد الله الحسین (ع)رابه اوج شکوفایی خود برساند و صد البته در این مسیر زبان و نگاه وتفکر مخلصانه و روشنی بخش مقام عظمی ولایت صراط روشن وبدون تردیدی برای اقشار مختلف بسیج رقم می زند.
بسیج باید خوف کند که مبادا در روز ارتحال، اسلام خویش را تسلیم شیطان کند و با نیروی فعال و قوی و توکل برخدا، جامعه را به منزل سعادت و ظهور برساند و مستضعفینی را به وراثت اهل زمین بگمارد که شعارشان تا ابد این است: کل یوم عاشورا / وکل ارض کربلا


بسیج کارمندان دانشگاه یزد