لینک های ضروری
  بازدید : 426
تاریخ انتشار : 6 آذر
به همت گروه هنرهای تجسمی دانشکده هنر و معماری،
نخستین همایش ملی شیوه های ارائه در هنرهای جدید در دانشگاه یزد برگزار می شود
نخستین همایش ملی شیوه های ارائه در هنرهای جدید در دانشگاه یزد برگزار می شود
نخستین همایش شیوه های ارائه در هنرهای جدید با عنوان سایه های فیروزه ای، روزهای 14 و 15 آذرماه در دانشگاه یزد برگزار می شود.

دکتر بهرام احمدی دبیر علمی همایش و عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد در این خصوص گفت: همایش سایه های فیروزه ای با هدف معرفی تجربه های نوین، ارائه آثار هنرهای جدید ایران و جهان و معرفی قابلیت های فرهنگی و اقلیمی یزد در هنرهای جدید با همراهی دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مرکز خلاقیت و فناری های نوین شهری شهرداری و انجمن هنرهای تجسمی یزد برگزار می شود. 

وی افزود: با شروع ارسال چکیده مقالات، موضوعات و رویکردهای ارزشمندی مطابق با محور های همایش دریافت و در نهایت مورد پذیرش اولیه قرار گرفتند که این مقالات برای ارائه شفاهی طی دو روز در پنل های تخصصی ارائه خواهد شد و به صورت پوستر نیز همزمان به نمایش گذاشته خواهند شد.

دکتر احمدی معرفی آثار هنرمندان یزدی و سخنرانی علمی صاحب نظران و استادان برجسته استان و کشور را از دیگر برنامه های پنل تخصصی اعلام کرد. وی تصریح کرد: برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه دکتر احمد تادعلیان با رویکرد محیطی، صبح سه شنبه ۱۲ آذرماه در محل تیمچه مرتاض دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد آغاز به کار خواهد کرد و پس از آن در گنجینه ی فرهنگ و هنر و بافت تاریخی شهر یزد ادامه خواهد داشت.

تجربه های موفق شهر یزد در برگزاری سمپوزیوم خشت خام و جشن سپاس آب انگیزه اصلی برگزاری این همایش بوده است.