لینک های ضروری
  بازدید : 696
تاریخ انتشار : 10 آذر
به منظور بررسی همکاری های علمی؛
بازدید سفیر کشور اوکراین از دانشگاه یزد
بازدید سفیر کشور اوکراین از دانشگاه یزد
سفیر کشور اوکراین سرگی بور ویلیاک و دبیرسوم سفارت اولگ شات روز شنبه 9 آذرماه با حضور در دانشگاه یزد با رییس این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.

سفیر کشور اوکراین در این دیدار با اشاره به پتانسیل های همکاری بین دانشگاه یزد و دانشگاه های اوکراین اظهار داشت: اوکراین در زمینه کشاورزی و صادرات محصولات و فرآورده های کشاورزی از جایگاه خاصی برخوردار است و

فعالیت های علمی خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

سرگی بور ویلیاک ادامه داد: کشور اوکراین یکی از پنج کشور دنیاست که مراحل تولید دستگاه های فضا نوردی را دارد و در تولید مراحل کامل هواپیما، جزو ده کشور برتر دنیا محسوب می شود.

وی افزود: این کشور همچنین در بخش لیزر، سنتز هسته ای، ذوب آهن، کشتی سازی، بیوتکنولوژی و دامپزشکی نیز فعالیت های خوبی انجام داده است.

سرگی بور ویلیاک با اشاره به بازدید شهردار یزد از شهر لووف بیان کرد: در دانشگاه لووف رشته زبان فارسی تدریس می شود و استادان و دانشجویان فعالی دارد و این دانشگاه برای همکاری موثر با دانشگاه یزد اعلام آمادگی کرده است.

وی در پایان خواستار بازدید هیاتی از نمایندگان دانشگاه یزد از دانشگاه اوکراین شد و خاطر نشان کرد تفاهم نامه خواهر خواندگی شهر یزد و شهر لووف در حال انجام است.

رییس دانشگاه یزد نیز در این دیدار اظهار داشت: دانشگاه یزد می تواند نه تنها در زمینه زبان فارسی بلکه در دیگر رشته ها نیز در مقاطع ارشد و دکتری با دانشگاه های اوکراین تبادل دانشجو داشته باشد.

دکتر قاسم برید لقمانی با پیشنهاد تبادل بورس تحصیلی به دانشجویان در مقاطع ارشد و دکتری وتبادل اساتید بریا فرصت مطالعاتی، خواستار بازدید هیاتی از دانشگاه یزد از دانشگاه های اوکراین وبالعکس به منظور بررسی زمینه همکاری بین دانشگاه ها شد.

رییس دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه یزد در این نشست دانشگاه یزد را به عنوان دانشگاه مادر و بزرگترین دانشگاه استان دانست و خواستار قرار گرفتن این دانشگاه در تفاهم نامه خواهر خواندگی میان شهر یزد و لووف شد.

در حاشیه این دیدار سفیر کشور اوکراین از بخش‌هایی از دانشگاه یزد نیز بازدید کرد.