لینک های ضروری
  بازدید : 1983
تاریخ انتشار : 24 آذر
با کسب رتبه ۴ ملی و ۳۰۰ بین‌المللی؛
درخشش دانشجویان دانشگاه یزد در مسابقه جهانی برنامه نویسی ۲۴ ساعته
درخشش دانشجویان دانشگاه یزد در مسابقه جهانی برنامه نویسی ۲۴ ساعته
علی رشیدی و محمد رسول آوازه دانشجویان دانشگاه یزد موفق به کسب مقام چهارم از بین۱۲ تیم ایرانی و رتبه ۳۰۰ از بین ۴۰۰۰ تیم بین المللی در مسابقه برنامه نویسی IEEEXtreme شدند.
این مسابقه جهانی برنامه‌نویسی ۲۴‌ ساعته‌ است که در آن تیم‌های دانشجوئی از تمام دانشگاه‌های دنیا برای حل یک سری مسائل منحصر‌به‌فرد و جذاب برنامه نویسی به رقابت می‌پردازند.
این مسابقات با پشتیبانی موسسه‌ بین المللی IEEE و میان دانشجویان برق و کامپیوتر سراسر جهان برگزار می‌شود و  در این مسابقه گروه ‌های ۲ یا ۳ نفره‌ شرکت‌کننده طی ۲۴ ساعت و به صورت آنلاین به حل مسائل برنامه‌نویسی می‌پردازند. 
شرکت کنندگان می‌توانند تمام این ۲۴ ساعت را کد بنویسند یا اینکه فقط استراحت کنند! در این مسابقه هیچ محدودیتی برای سیستم عامل مورد استفاده وجود ندارد ولی سوالات باید با یکی از زبان‌های C و ++C یا جاوا پاسخ داده شوند.
برنده مسابقه هزینه‌ کامل شرکت در یکی از کنفرانس‌های IEEE در هر یک از کشورهای جهان را دریافت خواهد کرد.
اولین دوره‌ی مسابقات IEEEXtreme در سال ۲۰۰۶ برگزار شد و در این رقابت ۴۷ تیم شامل ۱۵۰ نفر شرکت کننده، در مسابقه حضور داشتند. این رقم در سال ۲۰۰۸ به ۱۳۰ تیم رسید و سال گذشته نیز ۲۲۰۰ تیم با بیش از ۵۰۰۰ دانشجو در رقابت های IEEEXtreme ثبت نام کردند.
سیستم امتیاز دهی در این رقابت ها بر اساس مدت زمان حل مسئله و راه حل ارائه شده است و داوری میان شرکت کننده ها نیز توسط اعضای IEEE صورت می‌گیرد.