دسترسی سریع
   بازدید : 2035
تاریخ انتشار : 1 دی1398
در مسابقات برنامه‌نویسی ICPC:
تیم دانشگاه یزد موفق به کسب مقام چهاردهم شد
تیم دانشگاه یزد موفق به کسب مقام چهاردهم شد
تیم دانشگاه یزد مقام چهاردهم مسابقات برنامه‌نویسی ICPC دانشگاه صنعتی شریف، منطقه غرب آسیا را از آن خود کرد.
به گزارش دریافتی از گروه استعدادهای درخشان دانشگاه یزد، تیم O_o متشکل از سید مجتبی مدرسی و حسین بختیاری فر از دانشکده علوم کامپیوتر و احمد کاظمی از دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه یزد با حل 4 سؤال موفق به کسب مقام 14 مسابقات شدند. همچنین به عنوان اولین تیم حل کننده سوال 2 از سوی گروه برگزاری مسابقات سکه پارسیان هدیه گرفتند.
دیگر تیم دانشگاه یزد، تیم foot & half، متشکل از مهدی بوجار، رضا ریزوندی و علی محمودی از دانشکده مهندسی کامپیوتر نیز موفق به حل 2 سوال مسابقه شدند.
مسابقات برنامه نویسی ICPC دانشگاه صنعتی شریف مهم ترین مسابقه برنامه نویسی در ایران است. این دانشگاه به عنوان یکی از سایت های منطقه غرب آسیا است و 2 تیم برتر این سایت مستقیماً
به مسابقات جهانی راه می یابد.

هر یک از دانشگاه های ایران دارای سهمیه در این مسابقه هستند که تعداد سهمیه هر دانشگاه از نتایج کسب شده توسط تیم¬های آن دانشگاه در سال های قبل محاسبه می شود.
دانشگاه یزد امسال موفق به کسب دو سهمیه در این مسابقه شد. شایان ذکر است در سهمیه بندی 5 دانشگاه دارای 3 سهمیه، 7 دانشگاه دارای 2 سهمیه و سایر دانشگاهها دارای 1 سهمیه هستند. امسال دانشگاه یزد در حالی دارای 2 سهیمه شد که دانشگاه های نظیر صنعتی اصفهان و اصفهان دارای یک سهمیه بودند.