دسترسی سریع
   بازدید : 1243
تاریخ انتشار : 20 بهمن1398
در هشتمین کنگره ریاضیات اروپا؛
اعطای مجوز برگزاری سمپوزیوم و اسکولارشیب به استاد دانشگاه یزد
اعطای مجوز برگزاری سمپوزیوم و اسکولارشیب به استاد دانشگاه یزد
استاد دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد موفق به کسب مجوز برگزاری مینی سمپوزیوم و دریافت اسکولارشیپ از طرف هشتمین کنگره ریاضیات در اسلوونی شد.
دکتر سعید علیخانی استاد دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد موفق به دریافت  مجوز برگزاری مینی سمپوزیومی با عنوان "چندجمله ایهای وابسته به گراف" شد و بدین ترتیب  وی به‌عنوان برگزارکننده اصلی به همراه دیگر ریاضیدانان و گراف تئوریست‌های مشهور در زمینه چندجمله‌ای‌های وابسته به گراف آخرین دستاوردهای خود در این زمینه پژوهشی را به اشتراک خواهند گذاشت. این در حالی است که تعداد محدودی از ریاضیدانان از سراسر دنیا، توسط برگزارکنندگان این کنگره، اسکولارشیپ اعطا شده است.
اعطای این مجوز حاصل تلاش‌های پژوهشی این استاد دانشگاه یزد است که به معرفی یک چندجمله ای جدید در پایان نامه دکترای وی و استقبال ریاضیدانان ایرانی و خارجی از آن انجامید. هشتمین کنگره ریاضیات اروپا از پنجم تا یازدهم جولای ۲۰۲۰ در اسلوونی برگزار می شود. این رویداد که یکی از رویدادهای مهم در علوم ریاضی است به همت انجمن ریاضی اروپا، انجمن ریاضی گسسته و کاربردی اسلوونی، انجمن ریاضیدانان، فیزیکدانان و مکانیک دانان اسلوونی و دانشگاه پریموسکا اسلوونی برگزار خواهد شد