لینک های ضروری
  بازدید : 1029
تاریخ انتشار : 22 اسفند
به مناسبت 22 اسفند ماه، روز بزرگداشت شهدا:
صدور بیانیه اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه یزد
صدور بیانیه اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه یزد
اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه یزد به مناسبت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا بیانیه ای صادر نمود.
متن بیانیه به این شرح است: 
بسم الرب الشهداء و الصدیقین
«مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا» (احزاب،33)
برخی از آن مؤمنان، بزرگ مردانی هستند که به عهد و پیمانی که با خدا بستند کاملا وفا کردند، پس برخی پیمان خویش گزاردند (و بر آن عهد ایستادگی کردند تا به راه خدا شهید شدند) و برخی به انتظار (فیض شهادت) مقاومت کرده و هیچ عهد خود را تغییر ندادند.
«زنده نگه‌داشتن یاد شهدای انقلاب، باعث تداوم حرکت انقلاب است».  مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای (مد ظله العالی)
سلام و درود الهی و انبیای عظام به ارواح مطهر و ملکوتی شهدای والامقامی که با گذشتن از جان عزیزشان، استقلال، آزادی و عظمت را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارمغان آورده و عزت و سربلندی را برای ملت ایران رقم زدند. همان ها که خون مطهرشان را در طریق وصال تقدیم به محبوب کرده و به فرموده خمینی کبیر (ره) در قهقهه مستانه‌شان عند ربهم یرزقون اند.
سلام و درود بر روح بزرگ و ملکوتی سردار رشید اسلام، سپهبد شهید قاسم سلیمانی که پس از سالیان دراز مجاهدت و شوق و انتظار شهادت، به دست شقی ترین آحاد بشر به خیل یاران شهیدش پیوست. همان کسی که مولایمان در وصفش فرمود: «او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی (ره) بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود». 
22 اسفند ماه تداعی کننده یاد و نام رادمردانی است که با عشق به میهن اسلامی و اعتقاد به مکتب دینی، جان در طبق اخلاص گذاشتند و در راه دفاع از نظام و انقلاب از فرش به عرش رسیدند و به مقام والای شهادت نائل شدند. اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ضمن گرامیداشت این روز بزرگ، با تأسی به  منش و روش شهید قاسم سلیمانی آن اسطوره فراموش نشدنی، تکریم شأن و منزلت شهدا، ایثارگران و خانواده‌های معظم و بزرگوار آن‌ها را تضمین‌کننده تداوم راه نورانی شهدا در حفظ دستاوردها و پیشبرد آرمان های مقدس انقلاب اسلامی در شروع گام دوم انقلاب دانسته و همگان را به احیا و زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و پراکندن عطر بوی شهادت در فضای جامعه فرا می خواند.
امید آنکه در این مسیر، ایزد منان به همگی ما عزم راسخ و نیت خالص عطا کند و روزی ما را همنشینی با شهداء و صالحان قرار دهد.
اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه یزد