لینک های ضروری
  بازدید : 2296
تاریخ انتشار : 6 فروردين
برگزاری اولین جلسه کمیته راهبری آموزش مجازی دانشگاه
اعلام آمادگی دانشگاه یزد برای برگزاری مجازی کلاس ها پس از تعطیلات نوروزی
اعلام آمادگی دانشگاه یزد برای برگزاری مجازی کلاس ها پس از تعطیلات نوروزی
در اولین نشست کمیته راهبری آموزش مجازی دانشگاه یزد که با حضور رییس دانشگاه برگزار شد، آمادگی این دانشگاه برای استفاده از سامانه سامیاد به عنوان تنها بستر برگزاری کلاس های مجازی دانشگاه اعلام شد.
دکتر قاسم بریدلقمانی، رئیس دانشگاه یزد در این جلسه که به صورت مجازی و از طریق سامانه سامیاد برگزار شد، با تأکید بر اهمیت نقش دانشگاهیان در شرایط کنونی کشور و ضرورت تداوم فعالیت‌های آموزشی - پزوهشی دانشگاه، توسعه آموزش‌های مجازی در دانشگاه همگام با سایر دانشگاه‌های پیشرو را مصداق تبدیل تهدیدها به فرصت دانست.
 
در ادامه، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در توسعه آموزش‌های مجازی در دانشگاه ارائه شد و پس از بحث و تبادل نظر، بر لزوم استفاده از سامانه سامیاد به عنوان تنها بستر برگزاری کلاس‌های مجازی دانشگاه تاکید شد.

 همچنین مقرر شد پهنای باند و بستر سخت افزاری مورد نیاز برای برگزاری دروس نظری از طریق این سامانه تأمین شود تا در صورت عدم امکان برگزاری کلاس‌های حضوری پس از تعطیلات نوروز، کلاس‌های نظری دانشگاه، مطابق برنامه آموزشی دانشگاه، به صورت مجازی و برخط از طریق سامانه سامیاد برگزار شود.

در این جلسه با قدردانی از اعضای هیأت علمی و دانشجویانی که تاکنون نسبت به برگزاری کلاس‌های مجازی اقدام کرده‌اند، از سایرین نیز تقاضا شد از فرصت تعطیلات نوروزی برای تشکیل گروههای درسی در سامانه سامیاد و تکمیل ساختارهای لازم برای برگزاری کلاس‌های مجازی استفاده کنند.