لینک های ضروری
  بازدید : 1307
تاریخ انتشار : 20 فروردين
با قدردانی از دست‌اندرکاران آموزش مجازی دانشگاه
اولین جلسه شورای دانشگاه در سال جدید به صورت مجازی برگزار شد
اولین جلسه شورای دانشگاه در سال جدید به صورت مجازی برگزار شد
در دویست و سی‌امین نشست شورای دانشگاه یزد که عصر روز سه‌شنبه نوزدهم فروردین‌ماه از طریق سامانه سامیاد برگزارشد، از تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری کلاس‌های آموزشی آنلاین در دانشگاه قدردانی شد.
در این نشست که به ریاست دکتر قاسم بریدلقمانی رییس دانشگاه یزد برگزار شد، شرکت کنندگان پس از استماع گزارش معاونان آموزشی و پژوهشی دانشگاه درخصوص اقدامات صورت گرفته برای اجاره سرورهای مورد نیاز، خرید تجهیزات و راه‌اندازی سامانه مجازی، از خدمات و تلاش‌های مسؤولان و کارشناسان ذی‌ربط تشکر و قدردانی کردند.
در این جلسه بر لزوم همکاری همه دانشگاهیان برای پیشبرد امور آموزشی علی‌رغم مشکلات و چالش‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا تأکید شد. بر اساس گزارش معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، در اولین هفته پس از تعطیلات نوروزی اکثر قریب به اتفاق کلاس‌های آموزشی به جز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های عملی طبق برنامه پیش بینی شده و به صورت الکترونیک با موفقیت برگزار شده است. در این نشست همچنین مقرر شد به منظور ارتقای زیرساخت‌ها و رفع برخی از نارسایی‌های موجود، حمایت‌های لازم صورت پذیرد.
معاون دانشجویی دانشگاه نیز گزارشی از وضعیت سراهای دانشجویی و اقدامات مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا ارایه کرد. 
 در خصوص نحوه فعالیت بخش‌های اداری دانشگاه نیز مقرر شد، طبق تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا عمل شود و حتی‌المقدور از این فرصت به شیوه دورکاری یا فعالیت حضوری کارکنان به صورت شیفتی برای پیگیری امور جاری و معوقه واحدها استفاده شود.
در ادامه این جلسه، بر ضرورت هدفمندسازی پژوهانه اعضای هیأت علمی تأکید و مقرر شد با توجه به اینکه فرایند تنظیم اسناد مربوط به پژوهانه اعضای هیأت علمی برای پرداخت رو به اتمام است، آن دسته از اعضای هیأت علمی که تاکنون اقدام نکرده‌اند، در اسرع وقت مدارک مربوطه را به حوزه معاونت پژوهش و فناوری  دانشگاه ارسال کنند.
در این جلسه همچنین معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه از برنامه‌ریزی این معاونت برای برگزاری مراسم و تداوم فعالیت‌های  فرهنگی دانشجویان به صورت الکترونیک خبر داد.