دسترسی سریع
   بازدید : 1441
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت1399
افتخاری دیگر؛
ایندکس شدن نشریه دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد در پایگاه داده ای ریاضی zbMATH
ایندکس شدن نشریه دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد در پایگاه داده ای ریاضی zbMATH
نشریه انگلیسی زبان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه یزد با عنوانASTA پس ازایندکس شدن در پایگاه اسکوپوس، موفق به اخذ ایندکس در پایگاه داده ای ریاضیzbMATH در کشور آلمان شد.
به گزارش دریافتی از دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه یزد، نشریه ساختارهای جبری و کاربردهای آن اولین نشریه انگلیسی زبان دانشگاه یزد است که از سال ۱۳۹۲ آغاز به کار کرد و در اسفند 1395 موفق به درجه علمی پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد و حدود یکسال است که در پایگاه بسیار معتبر جهانی اسکوپوس ایندکس شده است.

به تازگی پایگاه داده zbMATH که یکی از معتبرترین پایگاههای داده برای بررسی مقالات نشریات ریاضیات محض و کاربردی در دنیاست و در برلین آلمان قرار دارد، با  ایندکس کردن این نشریه و مقالات آن در این پایگاه موافقت کرده است.  

نشریه ساختارهای جبری و کاربردهای آن، دو فصلنامه بوده و برای تحقق اهداف خود و بر مبنای آیین نامه جدید نشریات وزارت علوم در هر شماره 12 مقاله را به چاپ می رساند.

مدیرمسئولی این نشریه را دکتر سعید علیخانی برعهده دارد و اعضای هیأت تحریریه این نشریه ترکیبی از 6 استاد برجسته خارجی و9 استاد برجسته داخلی هستند که مقالات پژوهشی پس از ارزیابی و پیشنهاد مثبت حداقل دو تا سه داور و پذیرش ادیتور مربوط آن مقاله و نهایتاً پذیرش سردبیر آن مقاله مورد پذیرش قرار می گیرد.