لینک های ضروری
  بازدید : 868
تاریخ انتشار : 30 ارديبهشت
گفتگو با مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان و خانواده:
مهمترین هدفم ایجاد بستر مناسب برای رشد و ارتقای بانوان دانشگاه است
مهمترین هدفم ایجاد بستر مناسب برای رشد و ارتقای بانوان دانشگاه است
انتصاب مشاور رئیس در امور زنان و خانواده با هدف تعامل و همکاری در زمینة ارتقای سطح سلامت جسمی، روانی ،اجتماعی و معنوی بانوان دانشگاهی اعم از اعضای محترم هیئت علمی، کارمندان و دانشجویان و کاهش مشکلات آنان صورت گرفته است. به منظور آشنایی با اهداف و وظایف مشاور محترم رئیس دانشگاه در امور بانوان و خانواده و آگاهی از فعّالیّت ها و برنامه های این بخش ، با خانم دکتر زینب سلطان زاده گفتگویی نجام داده ایم. وی داشتن محیط کاری امن و آرام برای بانوان و همچنین تأمین امور رفاهی و مالی برای آنان را مهمترین دغدغه و نیاز بانوان دانشگاهی می داند.
مشروح گفتگو به شرح زیر است: 
با سپاس از وقتی که در اختیار ما گذاشتید؛ لطفا ضمن معرفی خودتان ، در بارة نحوة فعّالیّت های این حوزه توضیح دهید. 
زینب سلطان زاده عضو هیئت علمی دانشکده نساجی هستم. مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان و خانواده ، مسئول ایجاد یک پل ارتباطی مفید و موثّر بین بانوان دانشگاه و رئیس محترم دانشگاه. در این مسئولیت خطیر که هشت ماه است به عهده اینجانب گذاشته شده،  سعی شده است با ایجاد یک ارتباط دوستانه و دائمی با بانوان دانشگاه (اعضای هیئت علمی، کارمندان و دانشجویان) با پیشنهادها، انتقادات ودغدغه های این عزیزان بدون واسطه  آشنا شوم و تمام سعی و تلاش خود را برای انتقال به مسئولان و بهبود کیفیت محیط شغلی انجام دهم؛ از جمله:  بازدید از محیط های مختلف حضور بانوان (مسجد، سالن ورزشی، استراحتگاه خواهران و غیره) و انتقال مشکلات برای بهبود بهتر این فضاها انجام شده است. همچنین با شرکت در جلسات و همایش های امور بانوان و خانواده استان و افزایش ارتباط با مشاوران امور بانوان دانشگاه های دیگر کشور و سازمان های اداری استان، از اخبار، برنامه های فوق العاده و شرایط رفاهی جدید بانوان مطلع شده و سعی در تبادل تجربیات شده است.
2-تعداد زیادی از کارکنان دانشگاه، بانوان هستند؛ فکر می کنید مهمترین دغدغة آنان چیست؟ 
داشتن محیط کاری امن و آرام تا بتوانند در کنار مسئولیّت های زندگی شخصی خود، وظایف شغلی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. امور رفاهی (ورزش، بیمه، مهد کودک و غیره) و مالی (قراردادها، حمایت های مالی و غیره) از جمله دغدغه های بانوان دانشگاهی است.
3-سرکار عالی مشاور امور خانواده و زنان حوزة ریاست دانشگاه هستید؛ چه تدابیری برای آرامش بانوان دانشگاهی به منظور ارائة خدمات بهتر و با کیفیت تر انجام داده اید؟ 
در درجة اوّل سعی شده است با ایجاد شرایط مناسب و دوستانه، امکان  ارتباط حضوری، تلفنی و محیط مجازی با بانوان دانشگاه برقرار شود تا کاملا مستقیم از دغدغه ها و پیشنهادهای مفید آنان  مطلع شوم و تمام سعی و تلاش خود را برای بهبود شرایط و انتقال نقطه نظرات و مشکلات آنان به رنیس محترم دانشگاه انجام دهم. 
4-آیا با مرکز مشاورة دانشگاه به منظور برطرف کردن مشکلات خانواده های دانشگاهی، ارتباط و همکاری دارید؟ (با توجه به اینکه در بین دانشگاهیان اعم از هیئت علمی و کارمندان زوجهای دانشگاهی داریم)
بله با رئیس مرکز مشاورۀ دانشگاه ،خانم دکتر نادری، مستقیم در ارتباط هستیم. همه همکاران عزیز دانشگاهی می توانند برای مشورت کردن در مورد مسائل شغلی یا خانوادگی از مشاوران زبدۀ مرکز مشاوره دانشگاه استفاده کنند.
5- دربارة  دغدغه های بانوان اعضای هیئت علمی برایمان بگویید.
شاید مهم ترین دغدغة همة استادان ارائۀ توانمندی های خود در امور آموزشی و پژوهشی و در نهایت ارتقاء شغلی باشد که این مهم برای خانم ها با توجّه به مسئولیت های دیگر، کمی سخت محقق می شود.
6- کانال ارتباطی بانوان دانشگاه با شما از چه طریقی است؟
از اوایل مهر که این مسئولیت بر عهده اینجانب قرار گرفته، سعی شده است دو ساعت در هفته به صورت حضوری در خدمت همکاران دانشگاه باشم. همچنین از طریق سیستم اتوماسیون دانشگاه، اطلاعیه ها و پیام هایی برای همکاران ارسال و پاسخ هایی را دریافت کردم، خدا را شکر این کانال هم، ارتباط مفیدی را ایجاد کرده است. شماره موبایل بنده هم در اختیار همکاران قرار گرفته تا هر زمانی که لازم بود با بنده در تماس باشند.
7-آیا با مسئولین خوابگاههای دختران دانشجو، مدیریت امور دانشجویی و مدیریت امور فرهنگی دانشگاه برای هدایت ظرفیّت و آگاهی از مشکلات دختران ساکن خوابگاه، ارتباط دارید؟ 
یکی از اهداف اصلی بنده ارتباط بیشتر با خوابگاه دختران دانشجو است. سعی شده است علاوه بر ارتباط با مسئولین خوابگاه، مستقیما با خود دانشجویان ارتباط برقرار شود. به این منظور سعی شده است دو ساعت در هفته در خوابگاه دختران حضور یابم و از مشکلات و دغدغه های دختران دانشگاه آگاه شوم و با انتقال و انعکاس  مشکلات و خواسته های آنان به رئیس محترم دانشگاه و مسئولین مرتبط ، به رفع اینگونه مشکلات بپردازیم.
8-بسیاری از بانوان اعضای هیأت علمی دانشگاه غیر بومی هستند و طبیعی است که مشکلاتی داشته باشند، این مشکلات را چگونه ارزیابی می کنید؟
خود بنده با وجود اینکه اصالتا یزدی هستم ولی متاسفانه از خانواده دور هستم و به همین دلیل با مشکلات این عزیزان تقریبا آگاه هستم. 
9-آیا در زمینة کار آفرینی برای دانشجویان دختر یا بانوانی که همسر کارمندان دانشگاه هستند و با توانمندی های خود می توانند عهده دار مشاغلی باشند و به معیشت خانواده کمک کنند ؛ اقدامی انجام شده است؟
برای دانشجویان دختر کارهای متفاوتی انجام شده است ؛ مانند طرح «کمند» (رویداد کار، مهارت و نوآوری دختران) توسط معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و همکارانشان، در این ایام بحرانی و تعطیل در حال انجام است. برای همسر کارمندان تا جایی که اطلاع دارم در این مدت کوتاه مسئولیت بنده، متاسفانه هنوز کاری انجام نشده است.
10- شما از اعضای هیأت علمی جوان دانشگاه هستید و آشنایی بیشتری با چالش های فکری دانشجویان دهه های شصت به این سو دارید، چه راهکاری برای استفاده از این نیروی عظیم اندیشیده اید؟ (برای گفتگوی بین نسلی)
سال 77 که بنده در رشتة مهندسی نساجی وارد دانشگاه یزد شدم ترس از آینده شغلی، بی ثباتی مالی و بی هدف بودن تحصیلات، دغدغة فکری دانشجویان بود که متاسفانه در نسل جدید این تلقین ها از طریق فضاهای مجازی  شدیدتر و هدفمندتر انجام می شود. بنده ادعا ندارم که همة شرایط در کشور عزیزمان عالی است، بلکه فکر می کنم با توکل و همراهی خدای مهربان و سعی و تلاش، بایستی خودمان شرایط را به عالی تبدیل کنیم.
در این زمینه سعی شده است با انتخاب سخنران های قوی و خبره در مراسم گوناگون  و برنامه های مختلف دانشجویی و حضور مشاوران در خوابگاه ها، ایجاد انگیزه در دانشجویان افزایش یابد. البته به نظر بنده موثرترین افراد در این زمینه اعضای محترم هیئت علمی هستند.
11-چنانچه مطلبی دیگری برای گفتن دارید، لطفا بیان فرمایید.   
امیدوارم با همراهی و همفکری هم بتوانیم، شرایط خوب شغلی و تحصیلی را  در دانشگاه به نحواحسن  و ایده آل تبدیل کنیم.
 از حضور شما در این گفتگو، سپاسگزاریم.