لینک های ضروری
  بازدید : 843
تاریخ انتشار : 3 تير
به مناسبت میلاد با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیها
هنر و گُهر: زیبندگی های دختران دانشگاهیان دانشگاه یزد
هنر و گُهر: زیبندگی های دختران دانشگاهیان دانشگاه یزد
در دوران و شرایط کنونی که مهمانی ناخوانده بر روابط اجتماعی مُهرِ قرنطینه زده است؛ بر آن شدیم تا در فضای مجازی به معرفی دختران فعّال و هنرمند دانشگاهی بپردازیم.

در گذر روزگاران، ذوق و اندیشه و تلاش برای پیشرفت جوامع انسانی از سوی زنان و مردان صورت گرفته است. ظرافت اندیشه و احساس، نقش‌های مهرورزی و هنرآموزی را عموما زنان بر عهده داشته‌اند و مردان عهده‌دار نقش‌های حمایتی بوده‌اند. 
گرامیداشت هریک از این تلاش‌ها از سوی جوامع بین‌المللی در قالب نامگذاری روزی خاص برای هر مناسبت یا قشر اجتماعی شکل گرفته است. یکی از این روزها، «روز بین‌المللی دختر» است. در ایران اسلامی اما زادروز خجسته حضرت معصومه (س) از سلاله حضرت رسول (ص) حُسن انتخاب چنین روزی بوده است. 
روابط عمومی دانشگاه یزد به همین مناسبت در فراخوانی از دانشگاهیان این دانشگاه دعوت کرد شرح مختصری از موفقیت‌های فرزندان دختر خود را به این اداره ارسال کنند.
آنچه در این گزارش آمده گوشه‌ای از فعالیت‌ها و موفقیت‌های دختران اعضای هیأت علمی و کارمندان دانشگاه است. معرفی این عزیزان و گرامیداشت تلاش‌های آنان، با هدف ارج نهادن به علم و هنر دختران و الگوپذیری برای فعالیت‌های سازنده در شرایط خاص کنونی است. 
نام بردن از دختران نقش‌آفرین و تأثیرگذار در کلیه رشته‌های علمی، هنری، ورزشی و ... در سطوح ملی و بین‌المللی طوماری طولانی خواهد شد. 
تنها این نکته را خاطر نشان می‌سازد که در شرایط کنونی، انواع هنرهای گلدوزی، طراحی، نقاشی، گرافیک، آثار حجمی، خلاقیت در ساختن کاردستی های زیبا از پسماندها و ضایعات، انیمیشین، داستان نویسی و... می‌تواند به عالی‌ترین شکل خلاقیت‌ها و استعدادها را شکوفا سازد و اوقات فراغت لذت‌بخشی را رقم زند. 
ولادت با سعادت حضرت معصومه ( س) و روز بزرگداشت دختر بر دانشگاهیان مبارک باد.