لینک های ضروری
  بازدید : 442
تاریخ انتشار : 8 تير
معاون دانشجویی دانشگاه یزد
ارتقای سلامت در دانشگاه‌ها نیازمند مدیریت واحد است
ارتقای سلامت در دانشگاه‌ها نیازمند مدیریت واحد است
معاون دانشجویی دانشگاه یزد در نشست هم‌اندیشی سلامت در دانشگاه یزد با انتقاد از پراکندگی شوراها و واحدهای تصمیم‌ساز در حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست در دانشگاه‌ها گفت: ارتقای سلامت در دانشگاه‌ها نیازمند مدیریت واحد است.

دکتر محمدرضا صادقیان شاهی در این نشست که روز یکشنبه هشتم تیرماه جاری با حضور رییس و تنی چند از مسؤولان این دانشگاه برگزار شد، به تشریح برخی از مفاد آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های موجود در زمینه ارتقای سلامت در دانشگاه‌ها پرداخت و گفت: متأسفانه تعدّد شوراها و واحدهای تصمیم‌ساز در این زمینه نظیر مدیریت بحران، پدافند غیرعامل، مدیریت سبز و مرکز بهداشت و درمان باعث شده تا حدود مسئولیت‌ها در این حوزه با ابهام مواجه شود.


در این نشست با تأکید بر اهمیت و ضرورت توجه ویژه به بهداشت، ایمنی و محیط زیست در دانشگاه مقرر شد کارگروهی متشکل از دبیران شوراها و کمیته‌ها مرتبط با حوزه سلامت و بهداشت در دانشگاه یزد تشکیل شود تا بر اساس دستورعمل‌ها و چک لیست‌های موجود وظایف و حیطه‌های مسئولیت هر یک از آنان مشخص شود. در این جلسه همچنین بر لزوم ارزیابی و نظارت عالی و متمرکز بر عملکرد حوزه‌های مرتبط با بهداشت، ایمنی و محیط زیست دانشگاه در بازه زمانی شش‌ماهه تأکید شد.