لینک های ضروری
  بازدید : 1145
تاریخ انتشار : 11 تير
باهدف توسعه همکاری‌های علمی و اجرایی
دانشگاه یزد و شهرداری یزد تفاهم نامه همکاری امضا کردند
دانشگاه یزد و شهرداری یزد تفاهم نامه همکاری امضا کردند
با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای گسترش همکاری‌های پژوهشی، فناوری، مطالعاتی، مشاوره‌ای و ارتقای توانمندی‌های اجرایی رییس دانشگاه یزد و شهردار یزد روز چهارشنبه یازدهم تیرماه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

بر اساس این تفاهم‌نامه، اجرای طرح‌های مطالعاتی و عناوین تحقیقاتی پیشنهادی و یا توافق شده با شهرداری و همچنین انتقال تجارب موفق شهرداری‌های کشور و جهان منطبق با مسایل، مشکلات و نیازهای شهرداری یزد در اولویت تعهدات دانشگاه یزد قرار گرفت.

همچنین مقررشد دانشگاه یزد برای تامین نیازهای مطالعاتی و پژوهشی شهرداری و اولویت‌بخشی برای ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی مورد نیاز شهرداری و همچنین برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت با شهرداری یزد همکاری کند. 

بهره‌گیری از توانایی‌های شهرداری برای اجرای فعالیت‌های مشترک یا اختصاصی آموزشی و پژوهشی و انتشار مقالات علمی حاصل از نتایج پروژه‌های تحقیقاتی مصوب مشترک با ذکر نام شهرداری به عنوان همکار طرح یا سازمان حامی از دیگر تعهدات دانشگاه یزد در این تفاهم‌نامه است.

بر اساس دیگر مفاد این تفاهم‌نامه مقرر شد دانشگاه یزد با به رسمیت شناختن حقوق مادی و معنوی شهرداری در خصوص نتایج حاصل از فعالیت‌های مشترک نظیر تالیف و ترجمه مراجع، متون و کتاب‌های علمی مورد نیاز شهرداری در زمینه معرفی اعضای هیات علمی دانشگاه به شهرداری در موضوعات مورد توجه شهرداری، ارایه مشاوره‌های علمی–تخصصی، برگزاری کنفرانس‌ها، سمینارها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی با موضوعات شهری با شهرداری یزد همکاری کند.

همکاری در جهت بسترسازی، ایجاد و توسعه مراکز تحقیق و توسعه در شهرداری و مشارکت دانشگاه در تدقیق و اصلاح عناوین طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی در قالب پایان‌نامه‌های تخصصی ارشد و دکتری نیز از دیگر مواردی بود که دانشگاه یزد بر اساس این تفاهم‌نامه متعهد به انجام آن‌ها شد.

از سوی دیگر شهرداری یزد نیز ملزم به حمایت معنوی و مادی از مشارکت دانشگاه در توسعه مراکز تحقیق و توسعه شد. بر همین اساس پایان‌نامه‌های دانشجویی در سه محور مالی، ارائه اطلاعات پایه و همکاری‌های فنی و کارشناسی و انتشار نشریات تخصصی مرتبط با حوزه‌های فعالیتی شهرداری نیز مشمول حمایت‌های مادی و معنوی شهرداری یزد خواهدشد. 

اولویت‌بخشی به دانشگاه در واگذاری طرح‌های تحقیقاتی ذی‌ربط و نیز در داوری و نظارت بر طرح‌ها از دیگر تعهدات شهرداری در چارچوب این تفاهم‌نامه است.

علاوه بر این شهرداری یزد متعهد شد نسبت به تجهیز  و راه‌اندازی آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در دانشگاه یزد برای بهره‌برداری مشترک همکاری کرده و با به رسمیت شناختن حقوق مادی و معنوی دانشگاه در خصوص نتایج حاصل از فعالیت‌های مشترک، از برگزاری سمینارها، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی علمی در حوزه وظایف شهرداری پشتیبانی کند.

پشتیبانی از مسابقات طراحی، رویدادها، استارتاپ‌ها و موارد مشابه، حمایت از قطب‌ها و انجمن‌های علمی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  و دپارتمان‌های علمی تخصصی و پذیرش کارآموز و کارورز در واحدهای مختلف از دیگر تعهدات شهرداری یزد در چارچوب این تفاهم‌نامه است.

این تفاهم‌نامه در نشستی که به همین منظور روز چهارشنبه یازدهم تیرماه جاری با حضور تنی چند از مسئولان دانشگاه و شهرداری در تالار اندیشه دانشگاه یزد برگزارشد، به امضای دکتر قاسم بریدلقمانی رییس دانشگاه یزد و جمال‌الدین عزیزی شهردار یزد رسید.