لینک های ضروری
  بازدید : 786
تاریخ انتشار : 22 مرداد
اختتامیه برخط دوازدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت
انجمن‌های علمی دانشگاه یزد سه مقام کشوری جشنواره حرکت را از آن خود کردند
انجمن‌های علمی دانشگاه سه مقام کشوری را در جشنواره حرکت کسب کردند
در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت که پیش از ظهر سه‌شنبه به صورت مجازی و با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری در دانشگاه الزهرا (س) برگزارشد، از سه انجمن علمی دانشجویی دانشگاه یزد به پاس موفقیت آن‌ها در کسب مقام‌های دوم و سوم در رشته‌های فنی و مهندسی و علوم پایه تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد بر اساس نتایج اعلام شده در این مراسم، انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی صنایع، زیست‌شناسی و زمین‌شناسی دانشگاه یزد به ترتیب موفق به کسب مقام دوم انجمن‌های فنی و مهندسی، مقام دوم نشریات علوم پایه و مقام سوم مسابقات علوم پایه در مرحله کشوری شدند.

جشنواره ملی حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی با تأکید بر هم افزایی، تکثیر ایده های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمن‌های علمی دانشجویی همه ساله برگزار می‌شود. این جشنواره دارای حوزه های رقابتی شامل انجمن برتر، مسابقه و فعالیت خلاقانه، نشریه، کارآفرینی، اختراع، کتاب و یک بخش ویژه است.۳۰ هزار دانشجو از ۱۲۷ کشور دنیا برای شرکت در این جشنواره ثبت نام کردند؛ ۱۹۱ اثر به مرحله داوری غیرحضوری راه یافت و ۷۳۴ داور این آثار را قضاوت کردند که در نهایت ۱۶۵ اثر برگزیده نهایی شد. این جشنواره تلاش می کند تا مبنا و مبدأ حرکتی نوین برای سازماندهی فعالیت‌های علمی دانشجویی باشد. جشنواره ملی حرکت سالانه توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، پژوهشگاه‌ها و سایر مراکز علمی با حمایت دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی برگزار می شود.