دسترسی سریع
  بازدید : 932
تاریخ انتشار : 26 شهريور
دستاوردی دیگر
ردیاب پیشنهادی دانشجوی دکترای دانشگاه یزد در یک چالش بین‌المللی سوم شد
ردیاب پیشنهادی دانشجوی دانشگاه یزد در یک چالش بین‌المللی سوم شد
ردیاب پیشنهادی سید مجتبی مروستی‌زاده دانشجوی دکتری رشته مخابرات دانشگاه یزد با نام ال. تی. کامِت (LTCOMET) توانست در رقابت با ردیاب‌هایی از کشورهای چین، آمریکا، کانادا، آلمان و کره جنوبی، مقام سوم را در چالش بین المللی ویس درون (VisDrone) به خود اختصاص دهد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد این ردیاب که کار طراحی و اجرای آن با راهنمایی دکتر حسین قانعی یخدان و مشاوره دکتر شهره کسائی و با همکاری پروفسور لی چنگ و جواد خاقانی از دانشگاه آلبرتای کانادا انجام شده است، توانست با کسب امتیاز 0.889 در دقت و امتیاز 0.711 در موفقیت، پس از ردیاب‌های LTNMI با امتیازهای 0.923 در دقت و 0.765 در موفقیت، و SMILEv2 با امتیازهای 0.906 در دقت و 0.734 در موفقیت، رتبه سوم را به‌دست آورد.

در سال‌های اخیر، درک خودکار داده‌های بصری جمع‌آوری شده از هواپیماهای بدون سرنشین یا پهپادها با استفاده از روش‌های بینایی کامپیوتر بسیار مورد توجه محققان قرار گرفته است. چالش بین‌المللی ویس درون VisDrone (http://uavisionvisdrone.com/#/index/home) با هدف تحقیقات و توسعه در تحلیل ویدئو روی پلتفرم‌های ربات‌های پرنده، امسال به صورت کارگاه کنفرانس ای. سی. سی. وی 2020  (ECCV2020) و به صورت مشترک با کارگاه یو. ای. ویژن (UAVision) برگزار شد. این سومین دوره از این چالش بین‌المللی پس از چالشهای برگزار شده در ECCV 2018 و ICCV 2019 است. مجموعه دادههای این چالش توسط دوربینهای مختلف نصب شده روی هواپیماهای بدون سرنشین، شامل طیف وسیعی از شهرها، محیطها، اشیا و تراکمها است که توسط تیم AISKYEYE در آزمایشگاه یادگیری ماشین و داده‌کاوی دانشگاه تیانجین چین جمع آوری شده است.