لینک های ضروری
  بازدید : 922
تاریخ انتشار : 29 شهريور
با صدور پیامی از سوی رییس دانشگاه
سال تحصیلی جدید از امروز رسما در دانشگاه یزد  آغاز شد
سال تحصیلی جدید از امروز رسما در دانشگاه یزد آغاز شد
با صدور پیامی از سوی رییس دانشگاه یزد، سال تحصیلی جدید از امروز 29 شهریورماه به طور رسمی و به صورت غیرحضوری در دانشگاه یزد آغاز شد.

رییس دانشگاه یزد در پیام خود، این دانشگاه را بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در نیمسال گذشته تحصیلی، به عنوان یکی از سرآمدان آموزش مجازی در کشور معرفی کرد و از دانشگاهیان این دانشگاه خواست در شرایط فعلی با تلاش و همت مضاعف امور علمی و آموزشی این دانشگاه را بهتر از گذشته به پیش ببرند.

متن کامل پیام دکتر قاسم بریدلقمانی بدین شرح است:


"به نام خداوند جان و خرد

کزین برتر اندیشه برنگذرد

دانشگاه کانون خلاقیت، نوآوری و حق‌طلبی است و دانشگاهیان طلایه‌داران سازندگی و بهبودبخشی در تمامی ابعاد جامعه هستند.

سال تحصیلی جدید را در حالی آغاز می‌کنیم که به یاری حق و با تلاش بی‌وقفه شما دانشگاهیان گرامی توانسته‌ایم در یکی از بحرانی‌ترین شرایط ملّی و بین‌المللی ناشی از یورش بی‌امان ویروس کرونا فعالیت‌های علمی، فرهنگی و اجرایی را در این مجموعه به بهترین وجه تداوم بخشیم و اینک شاهد درخشش دانشگاه یزد در ردیف سرآمدان آموزش مجازی کشور باشیم.

بی‌تردید در شرایط کنونی برای رویارویی با مسایل و مشکلات احتمالی، بیش از پیش نیازمند احساس مسئولیت، همدلی، مشارکت و استفاده حداکثری از توانمندی‌ها و امکانات موجود در این مجموعه به عنوان کانون دانش‌پژوهی، اندیشه‌ورزی و همیاری هستیم.

امید است با همّت و تلاش همیشگی شما همکاران گرامی در سال تحصیلی جدید بتوانیم زمینه‌ساز توسعه هرچه بهتر و مؤثرتر ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت بوده و در سایه این تعامل، گامی بلند در جهت حل مسایل و معضلات جامعه برداریم.

فرصت را غنیمت شمرده با گرامی‌داشت فرارسیدن سال تحصیلی جدید همزمان با هفته دفاع مقدس، پیشاپیش ورود نودانشجویان عزیز را نیز به فضای علم و اندیشه و حریم دانش‌اندوزی و توان‌افزایی خیرمقدم می‌گویم و امیدوارم بزودی زود و با بهبود شرایط پذیرای حضور گرم و پرشور آنان در دانشگاه باشیم."


هم اکنون در دانشگاه یزد  14 هزار و 400 نفر دانشجو در 205 رشته و گرایش تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری به تحصیل مشغولند که از این تعداد 58 درصد مرد و 42 درصد زن هستند.