دسترسی سریع
  بازدید : 859
تاریخ انتشار : 11 آبان
رییس دانشکده هنرو معماری خبرداد:
کسب دو جایزه بین المللی توسط دانشجوی نقاشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد
کسب دو جایزه بین المللی توسط دانشجوی نقاشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد
علی راسترو، دانشجوی هنرمند کارتونیست، نقاش و تصویرساز دانشگاه یزد موفق به کسب جوایز جشنواره بین المللی کارتون ترکیه و کارتون قبرس در سال 2020 شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، دکتر علی اکبر شریفی رییس دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد گفت: در این مسابقه که از سوی شهرداری منطقه کارتال ترکیه با موضوع اپیدمی کویید 19 برگزار شد، اثر کارتون علی راسترو هنرمند جوان و فعال دانشکده هنر و معماری این دانشگاه موفق به کسب جایزه ویژه شهردار کارتال شد.

دکتر شریفی بیان داشت: این هنرمند جوان متولد 1377 یاسوج، دانشجوی کارشناسی رشته نقاشی دنشکده هنر و معماری دانشگاه یزد، چندی پیش هم جایزه بزرگ جشنواره بین المللی کارتون زیتون کشور قبرس را از آن خود کرد.

وی تصریح کرد: نهمین جشنواره بین المللی کارتون OLIVE زیتون قبرس ۲۰۲۰ با دو موضوع زیتون و آزاد، در هر بخش ۳ جایزه اول تا سوم و جایزه بزرگ جشنواره تعیین شده بود که اثر کارتون "علی راسترو" در قالب آزاد با موضوع فقر و بی اعتنایی اغنیا در بخش ویژه جایزه بزرگ این جشنواره موفق شد تندیس زیتون طلایی جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۱۵۰۰ یورویی را از آن خود کند.

کسب جایزه ویژه جشنواره بین المللی کارتون "ما کرونا را شکست می دهیم"، برگزیده مسابقه نقاشی دیواری در شهر یاسبرین کشور مجارستان، برگزاری نمایشگاه مجموعه آثار کاریکاتور در نمایشگاه استفان سیکرا شهر یاسبرین در کشور مجارستان، منتخب بیست و دومین جشنواره یورو کارتوناله بلژیک ۲۰۱۹، منتخب بیست و چهارمین بینال هنری گابروو بلغارستان ۲۰۱۹، چاپ هشت اثر در ششمین مجله کارتونیست‌ های جهان uwc، چاپ پنج اثر در مجله calicomix کلمبیا، فینالیست و منتخب در جشنواره‌های متعدد کارتون از قبیل: برزیل، آلمان، ترکیه، مونته نگرو، کوزوو از جمله موفقیت‌های این دانشجوی هنرمند دانشگاه یزد است.