دسترسی سریع
  بازدید : 281
تاریخ انتشار : 21 آبان
بنا بر مصوبه شورای هماهنگی برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری:
نمایشگاه فن ‏بازار استان امسال مجازی برگزار می شود
نمایشگاه فن ‏بازار استان امسال مجازی برگزار می شود
سومین نشست هماهنگی برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری استان با محوریت برگزاری مجازی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری(فن بازار)، صبح روز سه شنبه، 20 آبان ماه به صورت مجازی تشکیل جلسه داد.

دکتر ولی درهمی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد و دبیر ستاد و جشنواره هفته پژوهش و فناوری استان، در آغاز این نشست، خاطرنشان کرد: ارائه محصولات و دست آوردهای پژوهشی و فناوری در نمایشگاه‏های سال‏های گذشته به صورت فیزیکی بوده اما امسال با توجه به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری نمایشگاه به صورت مجازی، ضروری است تا محتوای دیجیتال برای ارائه دست آوردها در نمایشگاه تهیه شود.

به گفته مهندس شهرام شکوهی، معاون پژوهش و فناوری پارک علم و فناوری، به لحاظ زیرساختی، بستر در نظر گرفته شده دارای زیرساخت خوبی است و استفاده از آن توسط برخی استان‌های دیگر نیز مورد تأیید قرار گرفته است. امکان ایجاد غرفه‌های مجازی به صورت سه بعدی، امکان پخش فیلم‌های تبلیغاتی برای غرفه‌داران، قابلیت گفت‌و‌گوی برخط افراد با غرفه‌داران، قابلیت تشکیل اتاق جلسات B 2 B، و امکان پخش زنده نشست‌ها، جلسات و رویدادها، برخی از امکانات و ویژگی‌هایی است که به گفته محمدرضا علومی، کارگزار فن بازار استان، سامانه تعیین شده در اختیار افراد قرار می‌دهد. 

استفاده از زیرساخت‏های پارک علم و فناوری، سازمان فرهنگی هنری شهرداری، صدا و سیما، کارگزار فن بازار و روابط عمومی دستگاه‏های اجرایی به منظور کمک به تهیه محتوا برای متقاضیان شرکت در نمایشگاه از جمله موارد پیشنهادی دراین باره بود.

در ادامه نشست، با هدف تسهیل در روند اجرایی شدن سایر برنامه‏های مدنظر اعضای شورای سیاستگذاری هفته پژوهش، هماهنگی و هم‏اندیشی‏های لازم بین اعضاء صورت گرفت.