دسترسی سریع
   بازدید : 473
تاریخ انتشار : 29 آبان1399
با مشارکت 70درصدی دانشجویان جدیدالورود:
آیین معارفه نودانشجویان دانشگاه یزد به صورت مجازی برگزار شد
آیین معارفه نودانشجویان دانشگاه یزد به صورت مجازی برگزار شد
آیین معارفه نودانشجویان دانشگاه یزد به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه، عصر روز چهارشنبه بیست و هشتم آبان ماه جاری به صورت مجازی و از محل تالار اندیشه دانشگاه یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد در ابتدای این مراسم دکتر قاسم بریدلقمانی رئیس دانشگاه با اشاره به رشد، شکوفایی و موفقیت‌های چشمگیر دانشگاه یزد درعرصه‌های ملی و بین‌المللی گفت: استمرار و ارتقای این مسیر، نیازمند مراقبت، تلاش و همدلی بیشتر همگان خصوصا دانشجویان بوده و اینک پرچم این حرکت مبارک تحویل دانشجویان نوورود داده می‌شود.

دکتر بریدلقمانی ضمن توصیه نودانشجویان به یادگیری عمیق و نه حفظ کردن مطالب درسی، اظهارداشت: فرصت‌های شغلی و کارهای اداری بسیار کم و با درآمد ناکافی است لذا در گردونه رقابت کسی موفق است که با تکیه بر پایه علمی قوی خود و به محصول رساندن ایده‌های نوآورانه در قالب شرکت‌های دانش بنیان، علاوه بر اشتغال و کارآفرینی برای خود و دیگران گره‌گشای مشکلات کشور نیز باشد.

وی اظهارداشت: درکارگاه‌های نوآوری دانشگاه یزد ضمن استقبال از ایده‌های فناورانه دانشجویان برای ساخت و به محصول رساندن ایده‌ها کمک‌های بلاعوض نیز صورت می‌پذیرد.

وی با تاکید بر لزوم تک‌بعدی نبودن دانشجویان، خواستار مشارکت آن‌ها در فعالیت‌های فوق برنامه دانشگاه شد و افزود: کانون‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و روابط عمومی دانشگاه از همکاری دانشجویان خلاق در زمینه‌های ایده پردازی، ساخت انیمیشن، نویسندگی و گویندگی و همچنین همکاری با تیم‌های ورزشی و سایر فعالیت‌های فوق برنامه استقبال می‌کنند.

دکتر بریدلقمانی بیان داشت: دانشجویان نباید فرصت یادگیری حداقل یک زبان خارجی، نرم افزارها و دروس علمی مورد نیاز رشته خود را از دست بدهند.

وی با توجه به اینکه امروز صحبت از دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم است اضافه کرد : دانشگاه‌های کارآفرین علاوه بر مسئولیت اجتماعی، حل معضلات جامعه و صنعت را در دستور کار خود دارند.

وی درپایان از دانشجویان تحصیلات تکمیلی خواستار انتخاب موضوع پایان نامه و رساله درسی خود در راستای تقاضای واقعی جامعه و صنعت و در جهت حل مشکلات کشور شد.

در ادامه مراسم، حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی حرزاده رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با بیان اینکه دانشجویان نوورود ضمن کسب علم و دانش باید کارآفرین نیز باشند، افزود: در کنار یادگیری علم و مهارت برای سعادتمندشدن باید به سراغ ایمان نیز رفت.

وی علم و ایمان را دو بال درکنار هم برای حرکت و پرواز انسان در رسیدن به مقصد و موفقیت توصیف کرد و اذعان داشت: اگر یکی از این دو بال کوتاهی کند، انسان به سعادت نمی‌رسد و به هدفی که خداوند به عنوان معرفت، کمال و سعادت مشخص کرده است، نخواهد رسید.

ناطق با بیان اینکه علم به انسان توانایی می‌دهد اظهار داشت: کسی که علم را فرا می‌گیرد سلطه و برتری پیدا خواهد کرد  و در غیر این صورت دیگران بر او غلبه خواهند کرد. علم علاوه بر افزایش توانایی، هنر ساخت ابزار و جهاد بیرونی، ایمان، عشق، امید و گرمی به انسان می‌بخشد. به گفته وی انسان در پرتو یادگیری علم از خرافات دنیوی دور می‌شود و انسانی که ایمان دارد دچار خرافه نخواهد شد.

وی در پایان به معرفی اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های مشارکت‌ دانشجویان در تحقق اهداف و برنامه‌های نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد پرداخت. 

در پایان این مراسم دکتر احمد ساویز پژوهشگر مسائل انسانی و اجتماعی طی پیام تصویری با موضوع امید در مسیر رشد برای دانشجویان نوورود به سخنرانی پرداخت.

پخش نماهنگ‌های معرفی دانشگاه یزد، معاونت‌ها و حراست و همچنین معرفی نهادهای دانشجویی و تبیین آموزش مجازی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

گفتنی است از حدود 2000 دانشجوی نوورود، نزدیک به 1400 نفر به صورت مجازی در این مراسم حضور داشتند.