دسترسی سریع
  بازدید : 372
تاریخ انتشار : 19 آذر
در چارچوب برنامه‌های گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری
افتتاح اولین نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش و فناوری
حضور دانشگاه یزد در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان
نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار یزد، روز سه شنبه 18آذر ماه با حضور استاندار و چند تن از مسئولان استانی به صورت مجازی افتتاح شد.

آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی و فناورانه دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، دستگاه‌های اجرایی، مراکز آموزش عالی، پارک علم و فناوری و واحدهای صنعتی و تجاری استان در قالب نمایشگاه مجازی ارائه شده است. 

دانشگاه یزد نیز با حضور در این نمایشگاه و در قالب چندین غرفه مجازی، محصولات فناورانه و دستاوردهای پژوهشی و نوآوری اعضای هیأت علمی پردیس علوم انسانی، فنی و مهندسی و دانشکده منابع طبیعی را معرض نمایش گذاشت که از جمله آنها غرفه های مربوط به فناوری ربات گردگیر که در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه یزد طراحی شده و نیز غرفه مربوط به دستگاه تست ته نشینی طراحی شده توسط اعضای هیأت علمی دانشکده مهندسی برق است. 

علاوه بر آن، دستآوردهای پژوهشکده مناطق خشک بیابانی و دستآوردهای مرکز پژوهشی توسعه انسانی و مرکز پژوهشی مطالعات رفاه اجتماعی نیز در قالب غرفه هایی مجزا ارائه شده است. 

همچنین در غرفه‌ی‌ دیگر دانشگاه یزد، دستآوردهای پژوهشکده های فناوری های معدن کاری، پژوهشکده سامانه های هوشمند، مرکز پژوهشی حمل و نقل پایدار و مرکز پژوهشی کیفیت و بهره وری در زیرساخت ارائه شده  و نیز در غرفه ی دیگر دانشگاه، فعالیت ها و دست آوردها دفتر انتقال فناوری در معرض نمایش قرار گرفته است.